Novinky

Nový patent Applu naznačuje, že budoucí iPhony by mohly dostat funkci pro vypuzení vody z reproduktoru

Funkce pro vypuzení vody spatřila světlo světa poprvé u Apple Watch Series 2, které byly jako první hodinky, od firmy Apple, plně voděodolné. Voda se může totiž usadit uvnitř reproduktorů a tím omezit jejich funkčnost. I přesto, že poslední iPhony jsou už nějaký pátek odolné vůči vodě, budoucí generace by tuto funkci mohla obsahovat, jak naznačují patenty, o nichž informoval Patently Apple.

Zdroj: 9to5Mac

Podle popisu patentu by systém fungoval stejně jako na hodinkách Apple Watch. Z reproduktorů se pustí speciální zvuk, který zbylou vodu dostane ven. Tato akce zabere asi nějakých pět sekund, ale postará se o to, že veškerá voda z ozvučnic zmizí a s ní i potenciální problémy s reprodukcí. Tato funkce by přitom nemusela sloužit pouze pro vypuzení vody, ale také na další tekutiny a dokonce i krystalky ze slané vody.

Není jisté, jestli byla tato funkce zakomponována do modelů, které budou představeny v letošním roce. Kdyby se tato funkce přece jenom u nových řad iPhonů objevila, zajistila by se tím ještě o něco větší voděodolnost, než jakou disponuje aktuální generace.

Líbila by se vám tato funkce ve vašem mobilním zařízení? Dejte nám vědět v diskuzi.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button