Novinky

Nový patent Applu ukazuje, jak budou vypadat budoucí MacBooky. Obejdou se bez klávesnice

S příchodem nového MacBooku Pro (recenze) nám Apple taktně naznačil, jakým směrem se bude ubírat v následujících letech. Zatímco ostatní výrobci vsadili na dotykové displeje, inženýři Applu se rozhodli pro docela odlišnou strategii v podobě dotykového proužku, který nazvali Touch Bar. Ačkoli jsou názory uživatelů často negativního charakteru, z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že pokud člověk přistoupí na nová pravidla hry, stane se z Touch Baru užitečná pomůcka, která vám dokáže usnadnit celou řadu operací. Jinými slovy, jde o elegantní most mezi klasickým a dotykovým ovládáním počítačů.

Poslední zprávy však naznačují, že Apple zřejmě hodlá v tomto konceptu pokračovat. Nově uznaná patentová přihláška odpovídá na otázku, co by se stalo, kdyby Touch Bar zabíral celou základnu a stal se náhradou klasické klávesnice. V technickém popisu se hovoří o dvou typech zařízení. První z nich konstrukčně odpovídá MacBooku, který by místo klávesnice dostal druhý displej. Dalším typem je připojitelné příslušenství pro další zařízení. Tím může být například iPad či některá z jeho budoucích evolucí.

Povedený koncept jednoho z fanoušků ukazuje, jak by mohly vypadat budoucí MacBooky bez klávesnice

Velmi zajímavě zní použití blíže nespecifikovaných polarizátorů, které by minimalizovaly odrazy světla od obou obrazovek. Samozřejmě je vhodné dodat, že jde zatím pouze o patent. Je tedy obtížné zjistit, kdy a zda vůbec se podaří něco podobného přetransformovat v reálný produkt. S přihlédnutím k současnému vývoji je ovšem více než pravděpodobné, že právě tento patent má vysokou šanci dostat se z pozice pouhého nápadu do prototypovacích středisek Applu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button