Novinky

Nový MacBook Pro už za pár dní? Podle leakera chystá Apple jeho premiéru už na WWDC

Rok co rok se těsně před vývojářskou konferencí WWDC spekuluje, že Apple letos kromě nových verzí svých operačních systémů představí také nový hardware. A prakticky každoročně ale Tim Cook svou prezentaci zahajuje hláškou, že letos to bude jen o softwaru. Zda tomu takto bude i letos, zatím nevíme. WWDC je totiž naplánovaná na 7. června. První spekulace o chystaných zařízeních od Applu už ale jsou zde. A nepřicházejí z žádného anonymního zdroje, nýbrž od muže jménem Jon Prosser, jehož leakerská prestiž stoupá. Daří se mu totiž zatím neoficiální informace ohledně Apple produktů odhalovat poměrně přesně.

zdroj: macrumors

A o čem konkrétně Prosser mluví? Apple podle jeho informací plánuje přímo na WWDC představení nových MacBooků Pro. Mělo by jít o zcela přepracované modely s obrazovkou o rozměrech 14 a 16 palců. Dále se intenzivně mluví o znovuzrození konektoru MagSafe a návratu k široké paletě konektorů. Do výslužby také předčasně odejde TouchBar. O tom už jsme ale psali mnohokrát. Prostě půjde o zařízení, které opět vyvolá rozruch. MacBook Pro totiž projde největší změnou od roku 2016.

Takovou zpátečku nikdo nečekal: MacBook Pro se má vrátit k paletě konektorů a opustí TouchBar

Stane se tak ale už za pár dní? Těžko říci. Je to ale spíše nepravděpodobné. Informace o představení nového hardwaru na WWDC totiž kromě Prossera nikdo jiný nezveřejnil. A fyzické produkty Apple na této konferenci už roky nepředstavuje. Místo toho každoročně věnuje celou konferenci jen softwaru, aby bylo jasné, že operační systémy a služby jsou pro Apple stejně důležité, jako hardware. Proto se aktuálně jako pravděpodobnější jeví spekulace, které do světa vypustil legendární Ming-Chi Kuo a analytik Bloombergu Mark Gurman. Oba shodně tvrdí, že Apple nový MacBook Pro načasoval až na druhou polovinu letošního roku. MacBooky se totiž tradičně představují společně s iPhony v září, anebo na samostatné konferenci o měsíc či dva později.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button