Mac

Nový Macbook Air má nekvalitní FaceTime kameru. I původní generace Airu má lepší obraz

Je to jen pár týdnů, co Apple uvedl do prodeje zbrusu novou generaci legendárního MacBooku Air, který před mnoha lety vytáhl Steve Jobs z poštovní obálky. Bohužel se ale ukazuje, že nová generace má své mouchy. Respektive jednu a hodně velkou. 

Celý problém vznikl, když si uživatel Li3n stěžoval na oficiálním diskusním fóru společnosti Apple na MacBook Air a jeho přední kameru pro videohovory. Nový MacBook Air má totiž na dnešní poměry otřesnou HD FaceTime kameru. Obraz z této kamery s rozlišením 720p je špatný zejména ve špatných světelných podmínkách. V obrazu z kamery je tehdy spousta šumu, obraz je neostrý a mdlý. Další uživatelé se k této diskusi připojili s tím, že mají ten samý problém. Někteří dokonce srovnávali obraz z nového Airu a staršího MacBooku Pro či Macbooku 12″ a obraz je z těchto zařízení kvalitnější. A to i navzdory tomu, že Macbook 12″ disponuje pouze FaceTime kamerou a nikoli HD FaceTime kamerou, jako je to v případě nového MacBooku Air.

Lze to napravit? 

Otázkou nyní je, zda se s tím dá něco dělat. Teoreticky se může jednat o softwarovou chybu, například v ovladači kamery. Uvidiíme tedy, zda Apple vydá nějakou aktualizaci, která obraz zlepší. Kvalita obrazu z nového MacBooku Air totiž rozhodně neodpovídá roku 2018 a už vůbec ne jeho startovací ceně, která je 35 990 Kč v oficiálním Apple Online Store. 

Na druhou stranu se může jednat o vadu několika kusů. V tomto případě by měl Apple poškozené Macbooky Air bez problému vyměnit. Uvidíme tedy, jestli se k celému problému Apple nějak oficiálně vyjádří.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button