Novinky

Nový MacBook Air dorazí až příští rok. Kromě nového designu dostane také větší displej

Zařízení z modelových řad iPhone a iPad lze v jistém smyslu považovat za hotové produkty, u kterých Apple v poslední době ladí pouze detaily. Větší pozornost nyní věnuje platformě Mac, se kterou se doslova roztrhl pytel. Za uplynulý rok jsme se dočkali hned několika nových počítačů, ke kterým se nedávno přidal také Mac Studio a externí monitor Studio Display.

Apple však chystá ještě řadu dalších novinek, mezi kterými má údajně figurovat zbrusu nový MacBook Air. O jednom z nejoblíbenějších Maců se spekuluje delší dobu. Nejnovější informace přinesla čtvrtletní zpráva společnosti Display Supply Chain Consultants, podle níž Apple pracuje na 15“ MacBooku Air. 

Původně se očekávalo, že další generace MacBooku Air dorazí letos, ovšem všechny současné predikce se shodují na tom, že premiéra se odehraje až v průběhu příštího roku. Odklad má pravděpodobně na svědomí kombinace současné geopolitické situace a akutní nedostatek čipů, který trápí téměř všechna odvětví.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Apple údajně zvažoval uvedení většího MacBooku Air již delší dobu, ovšem pokaždé z toho nakonec sešlo. Část odborné komunity se zároveň domnívá, že chystaný nástupce dostane stejný Liquid Retina XDR panel, jakým disponuje 14“ MacBook Pro. Tento scénář dává v řadě ohledů velký smysl. Apple by totiž mohl využít stejné výrobní linky, čímž by ušetřil část produkčních nákladů.

Nový MacBook Air má dorazit s přepracovanou konstrukcí, která bude stavět na aktuálním designovém jazyku současných Macu. Další novinkou se stanou nové barevné varianty, a často se skloňuje také implementace Face ID, které by nahradilo čtečku otisků.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button