Novinky

Nový iPod Touch 7. generace je možná křáp, ale zájem o něj bude. Radost udělá především těm nejmenším

Ještě před pár týdny se objevovaly spekulace o tom, že Apple chystá novou kapesní konzoli. A světe div se, místo herní krabičky jsme se dočkali 7. generace modelu iPod Touch. V podstatě ani zde se nedá hovořit o žádném překvapení, jelikož o novém iPodu Touch se dříve také šuškalo. Nikdo ovšem nepředpokládal, že se Apple k tomu postaví tak šibalsky.

iPod Touch si můžete pořídit v několika paměťových variantách – 32 / 128 / 256 GB

Ve zkratce řečeno, iPod Touch 7. generace má stále stejný 4“ displej (640 x 1136 pixelů), domovské tlačítko bez Touch ID a mizerný 8Mpx fotoaparát doplněný o ještě mizernější FaceTime kamerku s rozlišením 1,2 megapixelu. Jediné vylepšení se ukrývá pouze v oblasti procesoru, kdy čipset Apple A8 vystřídal Apple A10, který poháněl iPhone 7 (recenze).

Křáp kontra trhák: záleží jak se to vezme

Pokud se na „nový“ iPod Touch podíváme optikou náročnějšího uživatele, pravděpodobně si zaťukáme na čelo a mávneme rukou. Ne opravdu se nejedná o žádnou novinku, o kterou by bylo třeba jakkoli stát. Apple uvedl pouze další recyklát se starým hardwarem zabaleným do ještě staršího pouzdra.

Na iPodu Touch si zahrajete většinu her z App Store a nechybí mu ani podpora pro rozšířenou realitu

Když však vyměníme optiku a na iPod Touch se zadíváme třeba pohledem šestiletého caparta, celá situace nabere docela jiný charakter. Když jste malé dítě, je vám úhlopříčka a rozlišení stejně ukradené jako procesor, který celou tuhle hračku od Applu pohání. Hlavní pro vás budou jiné věci – logo nakousnutého jablka na zadní straně, výběr z několika barev, možnost zahrát si tituly z Apple Arcade a poslouchat sprosté písničky prostřednictvím Apple Music. To vše za cenu, kterou je vaše babička ještě ochotna investovat bez většího rozmyslu.

Nejlevnější iPod Touch s 32GB pamětí přijde stojí 5 999,- Kč, Ideální dárek od prarodičů a nejlevnější vstupenka do světa iOS

Možná už chápete, že Apple s novým iPodem cílí na docela jinou skupinu uživatelů, která bude chtít využívat jeho nově uvedené služby a tím pádem pravidelně přispívat do firemní pokladny. Fakt, že si v Cupertinu vystačili se starými součástkami pak lze brát jako velmi příjemný benefit, za který si top management dozajista naordinuje velmi příjemné odměny.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button