Novinky

Nový iPhone je za dveřmi. Podle průzkumu se více než 40 procent uživatelů chystá k upgradu

Už jen měsíc nás dělí od představení nové generace iPhonu. Hlavním hrdinou očekávané události bude tentokrát iPhone 13. Dosavadní úniky a nejrůznějších střípky informací naznačují, že modelová řada iPhone 13 přinese spíše lehčí generační omlazení podobné „eskovým“ upgradům z minulosti. I přesto ale majitelé iPhonů o novou generaci populárního smartphonu očividně mají zájem.

Zdroj: EverythingApplePro
Zdroj: everythingapplepro

Podle průzkumu agentury SellCell se totiž 44 procent vlastníků iPhonu chystá k pořízení nového modelu. Téměř 40 procent z nich je pak rozhodnuto pro 6,1palcový iPhone 13. Zabodovat by mohl také iPhone 13 Pro Max, pro který si brzy po uvedení přijde do obchodu 30 procent zájemců. Třetím nejpopulárnějším modelem by se poté mohl stát iPhone 13 Pro, který nejvíce zajímá čtvrtinu respondentů. Z tohoto výčtu opět vyplývá, že nejmenší iPhone 13 Mini se prodejním trhákem nestane. Zájem o něj totiž má jen 7 procent dotázaných. Toto zjištění docela koresponduje s dohady o prodejnosti současné generace iPhonů. Také nejmenší příslušník dvanácté generace iPhonu v prodejích dost pokulhává.

Sběratel se pochlubil funkčním prototypem bezdrátového nabíječky AirPower. Podívejte se, jak funguje v praxi

Největším argumentem pro přechod na nový model smartphonu je podle průzkumu příslib lepšího 120Hz displeje. Pětina dotázaných také doufá, že se nový iPhone ukáže s Touch ID přímo v obrazovce. Právě tato skupina by mohla být zklamaná. Touch ID v displeji totiž Apple údajně chystá až pro rok 2023. Očekávanou a zároveň nejistou novinkou je také obrazovka s funkcí always-on a menší notch při horní straně displeje. Méně už mezi majiteli dosavadních iPhonů táhnou nové barevné kombinace. Příliš je nezajímají ani rychlejší procesory. Více než 70 procent účastníků průzkumu také uvedlo, že je nezajímá nová generace Apple Watch či sluchátek AirPods. Chtějí zkrátka jen nový iPhone.

Zdroj
macrumros

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button