Novinky

Nové testy ukázaly, jaký má 5G vliv na výdrž iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro

Jednou z větších novinek v nových modelech iPhone 12 je jednoznačně 5G modem, tudíž integrovaná podpora pro rychlejší 5G sítě. Známý magazín Tom’s Guide včera publikoval nové zátěžové testy. Ty se zaměřují na výdrž iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro při zapnutém 5G. 

Test provádíme následujícím způsobem. Displej necháme svítit na 150 nitů, a necháme iPhone načítat webovou stránku každých 30 sekund. Tento postup opakujeme do doby, než se zařízení zcela vybije. V případě iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro jsme ale zahrnuli další element, a to zapnuté 5G připojení,“ sdělili redaktoři magazínu Tom’s Guide.

Zdroj: Apple

iPhone 12 dokázal vydržet 10 hodin a 23 minut s 4G připojením, tento čas ale poklesl na 8 hodin a 25 minut po přepnutí na 5G. Rozdíl mezi 4G připojením a 5G je 1 hodina a 58 minut, což je vskutku citelná změna. 

U iPhonu 12 Pro je pokles ve výdrži o něco větší. iPhone 12 Pro při 4G připojení vydrží 11 hodin a 24 minut. V případě 5G tato doba poklesne na 9 hodin a 6 minut. Rozdíl je tedy 2 hodiny a 18 minut, což není příliš dobrá zpráva.

Společnost Apple si je vědoma této skutečnosti, a proto v operačním systému iOS 14 vytvořila funkci chytrého přepínání mezi jednotlivými moduly. Telefon sám usoudí, které připojení zrovna potřebujete a bude mezi nimi automaticky přepínat. Tato funkce má pak přispět ke konzistentní výdrži na jedno nabití

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button