Novinky

Nově představený grafický editor Luminar 3 jde tvrdě po krku Adobe Lightroom

S narůstající oblibou smartphonů se z každého uživatele stal fotograf. Když to ovšem myslíte s focením alespoň trochu vážně, dříve či později začnete hledat profesionální software na úpravu fotografií. Ať už fotíte mobilem nebo vám na stole leží zrcadlovka za několik desítek tisíc, finální editaci je vždy dobré provést na monitoru počítače. Pokud jste se nestačili chytit do sítě Adobe a již nepoužíváte Lightroom, určitě by vám neměla uniknout nově představená aplikace Luminar 3 od Skylum.

Luminar 3 je pokročilý editor a knihovna fotografií v jednom, jenž dokáže uspokojit stejně dobře amatéry jako profesionální fotografy. Začátečníci ocení stovky nejrůznějších filtrů, které v kombinaci s umělou inteligencí dokáží zásadně usnadnit první kroky s úpravou snímků.

Luminar 3: uspokojí amatéry i profesionály

Skylum si velmi dobře uvědomuje dominanci programů od Adobe a proto vytrvale spolupracuje s odborníky na neustálém vylepšování. Velmi cenným benefitem jsou také instruktážní videa, která se zaměřují na nováčky, kterým krok za krokem vysvětlují, jak při jednotlivých úpravách postupovat. Ještě do konce roku se uskuteční také webinář pod vedením Abba Shapiro, který patří mezi uznávané kapacity na poli produkce a postprodukce.

Ve prospěch aplikace Luminar 3 hraje mimo jiné fakt, že je jeho pořízení je spjato s jednorázovou investicí 59 eur, tedy přibližně 1 500 korun. Konkurenční Lightroom či Photoshop využívají monetizační model založený na předplatném, což nemusí každému vyhovovat.

Jelikož nás Luminar 3 na Českém Macu skutečně zaujal, rozhodli jsme se mu podívat na zoubek. Než vám naservírujeme recenzi, již nyní můžeme prozradit, že Luminar 3 mile překvapil svou komplexností a zároveň přívětivým přístupem, který jde napřed méně zkušeným uživatelům. Velmi užitečným doplňkem jsou již zmíněná instruktážní videa a tutoriály, která pomáhají lépe pochopit strukturu programu a celkovou myšlenku ovládání.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Na to jsem docela zvědav, protože zatím se LR bohužel ani zdaleka nic nevyrovnalo. Největší problém LR je ten, že s přibývajícími funkcemi ten SW opravdu kyne a Adobe totálně se.e na jeho optimalizaci, protože je stejně těžkopádnej i na opravdu rychlém železe. 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button