Novinky

Nové levnější verze Apple TV bychom se mohli dočkat už ke konci tohoto roku

Poslední generace Apple TV byla představena již před rokem a ačkoliv přinesla nový přepracovaný ovladač a pár dalších zajímavých vylepšení, tak prodeje tohoto zařízení rozhodně nejsou ideální. Čím dál více lidí totiž nakupuje chytré televize s integrovanou aplikací Apple TV již z výroby, která jim umožňuje sledovat své oblíbené filmy a seriály i bez dalšího hardwarového řešení. Motivace ke koupi tohoto zařízení tedy stále klesá.

Foto: CeskyMac.cz (autor: James Yarema)

Situace by se však mohla razantně změnit, jelikož známý analytik Ming-Chi-Kuo na svém Twitteru sdělil, že je plánovaná úplně nová Apple TV s výrazně přijatelnější cenou. Tento produkt by poté mohl konkurovat například Google Chromecast, který se řadí mezi jedny z nejlevnějších a zároveň nejvýhodnějších zařízení v tomto segmentu. 

Foto: CeskyMac.cz (autor: Kelly Sikkema)

Je jasné, že po zlevnění bude mít Apple menší marže na hardwaru. Z dlouhodobého hlediska ale vydělá více peněz na předplatném, které budou zákazníci platit za sledování filmů a seriálů, což zapadá do momentální filozofie této společnosti. Výsledné levnější zařízení by tedy mohlo být přínosné jak pro Apple, tak i pro zákazníky a osobně doufám, že k jeho uvedení na trh opravdu dojde.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button