Novinky

Nové iPhony 15 Pro a iPad Pro přijdou s dvojnásobnou kapacitou úložiště

To, že bude na jaře příštího roku pravděpodobně představená nová generace iPadu Pro, už nějakou dobu víme. Kromě údajného zvětšení displeje, odhalení nové 16palcové, vylepšené Magic Keyboard a všech dalších novinek, o kterých jsme vás již informovali, bychom se však měli dočkat navíc ještě jedné zásadní změny.

Dle korejského bloggera s přezdívkou yeux1122, který má údajně informace z nejmenovaného dodavatelské řetězce by iPad Pro měl přijít v nové variantě s větším úložištěm. Tato varianta by měla obsahovat 4TB úložiště, což je na poli tabletů opravdu solidní kapacita, kam mohou uživatelé ukládat svoje fotografie, videa, dokumenty a další uživatelská data. Ačkoliv to příspěvek přímo neuvádí, je pravděpodobné, že při zdvojnásobení maximálního úložiště by se zároveň na dvojnásobek zvedla i verze s nejnižší kapacitou úložiště. Základní varianta by poté z původních 128 GB mohla začínat na 256 GB, což by rozhodně potěšilo všechny potenciální zájemce.

Stejný zdroj již v minulosti naznačoval, že navyšování kapacit se bude týkat i iPhonů, a to konkrétně iPhone 15 Pro a 15 Pro Max. Ty by pak znamenalo, že z původně maximální kapacity 1 TB se posuneme na hranici 2 TB. Z jiného zdroje, od leakera s přezdívkou Weibo, jsme se poté dozvěděli, že zdvojnásobovat kapacitu by měly i základní varianty, a to z 128 GB na 256 GB. Tento scénář by poté dával smysl vzhledem k předpokládanému zdražení těchto zařízení a snaze se více odlišit od základních iPhonů 15.

iPhone 15 Pro | foto: macrumors

Ačkoliv by se nám tato změna rozhodně líbila, tak blogger yeux1122 má bohužel v minulosti dosti smíšené výsledky. Některé predikce mu vyšly a některé ne, a proto je nutné jako vždy u všech úniků brát tyto spekulace s jistou rezervou.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button