Tipy a triky

Toto jsou nové funkce v iOS 14, o kterých dost možná ani nevíte

Jsou stovky nových funkcí v operačním systému iOS 14. Většiny z nich jako třeba nových widgetů, knihovny aplikací, připnutí konverzací, nové kompaktnější zobrazení Siri a příchozích hovorů si všimnete ihned. V novém operačním systému se ale skrývají desítky dalších, o kterých dost možná ani nevíte.

Několik funkcí, které se v novém operačním systému iOS 14 skrývají si dnes ukážeme.

Rozpoznání okolních zvuků

Zdroj: Apple

Rozpoznávání okolních zvuků je nová funkce v iOS 14 vytvořená pro uživatele, kteří mají sluchové poruchy. Pokud je funkce zapnutá, iPhone poslouchá a snaží se rozpoznat okolní zvuky. Pokud iPhone detekuje daný zvuk, okamžitě vám pošle oznámení. Na výběr je několik zvuků požární poplach, sirény, zvuk detektoru kouře, zvuky kočky, zvuky psa, zvuk spotřebičů, troubení auta, zvuk domovního zvonku, klepání na dveře, zvuk zapnuté vody a brekot dítěte. Očekává se, že časem do této funkce přibyde více zvuků.

Zdroj: Apple

Přehrávání 4K videa na YouTube 

Nový operační systém vám umožňuje přehrávat videa na platformě YouTube v lepší kvalitě než kdy předtím.

Zdroj: Apple

 

Videa si na iPhonu a iPadu můžete přehrát v kvalitě 1440p HDR nebo 2160p HDR, na Apple TV si video můžete přehrát v plné 4K kvalitě. Kvalitu videa si můžete zvolit po stisknutí ozubeného kolečka při přehrávání videa. 

Zrcadlení přední kamery 

Pokud si často fotíte selfie určitě jste si všimli, že je výsledná fotografie automaticky zrcadlená, tudíž nevypadá tak, jak se vidíte v zrcadle. 

Zdroj: Apple

v iOS 14 si automatické zrcadlení fotografie můžete vypnout v Nastavení -> Fotoaparát -> Zrcadlit přední fotoaparát 

Oční kontakt v FaceTime

Zdroj: Apple

Nová funkce, kterou operační systém iOS 14 nabízí nese název Oční Kontakt. Přizpůsobuje váš odchozí obraz tak, aby to vypadalo, že s člověkem, který s vámi telefonuje pořád udržujete oční kontakt. Funkci můžete zapnout v Nastavení -> FaceTime -> Oční kontakt

Přidání titulků k fotografiím

Možnost si k fotografiím přidat popisek byla v aplikaci Fotky na macOS už dlouhou. Konečně jsme se této funkce dočkali i na iPhone a iPad.

Zdroj: Apple

Klikněte na fotku, ke které chcete přidat popisek a přetáhněte prstem nahoru a napište si váš titulek. Pomocí titulků poté můžete jednotlivé fotografie vyhledávat.

Ovládáni fotoaparátu pomocí postranních tlačítek

Zdroj: Apple

Integrace postranních tlačítek do aplikace Fotoaparát je už delší dobu. Pokud nově podržíte tlačítko na zesilování hlasitosti, vytvoří se vám sekvence fotek, pokud na zeslabení, začne se vám nahrávat video, aniž byste museli přepnout režim. Funkci pro zesilovací tlačítko si musíte v Nastavení -> Fotoaparát zapnout.

Automatické stahování aplikací do knihovny

Jak už jsme si řekli, v nové verzi operačního systému iOS je knihovna aplikací, pokud chcete mít plochu hezky prázdnou a všechny aplikace mít v knihovně aplikací, určitě by se vám nelíbilo, kdyby se nově stažené aplikace automaticky dávaly na plochu. V nastavení plochy si tuto funkci můžete zapnout a všechny nově stažené aplikace poputují přímo do seznamu všech aplikací.

Zdroj: Apple

Přibližování fotografií 

iOS 14 vám nově povolí přiblížit vaše fotografie o něco více než předtím, tato funkce se hodí hlavně, pokud potřebujete na své fotografii vidět i ty nejmenší detaily.

Zdroj: Apple

Poklepání na zadní stranu iPhonu

Zdroj: Apple

V nastavení si můžete přizpůsobit funkci, která ovládá co se stane, pokud poklepete dvakrát nebo třikrát na zadní stranu vašeho iPhonu. Tuto funkci najdete v Nastavení -> Zpřístupnění

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close