Novinky

Apple chystá další službu na bázi předplatného. Firma údajně pracuje na “Netflixu pro hry”

V posledních letech se staly neuvěřitelně oblíbenými služby, které na bázi předplatného poskytují neomezený přístup do databáze hudby, filmů nebo třeba časopisů. Mezi nejvýznamnější hráče na tomto poli patří hudební streamovací platforma Spotify a virtuální půjčovna filmů Netflix. Úplně neznámá není tato oblast ani pro Apple, který už několik let provozuje konkurenta Spotify s názvem Apple Music. Vedle toho Apple pracuje také na službě Texture, která na podobném principu nabízí nejrůznější tiskoviny.

Nyní se společnost vedená Timem Cookem poohlíží po dalším segmentu. Podle informací webu Cheddar totiž vyjednává s vydavateli počítačových her. Že se projekt nachází v rané fází vývoje dokládá malé množství detailů, které jsou o něm známy. Není jasné, kolik by podobná služba mohla stát, ani jaké herní tituly případně nabídne. V “Netflixu pro hry” však Apple nepochybně vidí velký potenciál.  Apple však ani zdaleka není jedinou technologickou firmou, která si s podobnou myšlenkou pohrává. Podobné platformy připravují nebo už provozují také Sony, Microsoft, Amazon nebo Google. 

Ještě jednou a dost. Apple v roce 2020 přestane vyrábět iPhony s LCD obrazovkou

Většina příjmů, které App Store v současnosti generuje navíc pochází právě z her. Služby jsou také segmentem, který pro Apple nepochybně skrývá obrovský potenciál. Některé dřívější odhady dokonce mluví o tom, že hodnota divize služeb zanedlouho předčí valuaci zbytku společnosti. V loňském roce služby Applu vynesly 40 miliard dolarů. V příštím roce chce kalifornská společnost překonat 50miliardovou metu.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button