AktualityNovinky

Nová Apple TV dorazí již v září, přinese řadu výrazných novinek a vylepšení

Již několik měsíců se internetovými médii šíří informace o další generaci Apple TV, která měla být údajně představena již v červnu. Důvody, proč se tak nestalo je těžké soudit, nicméně podle aktuálních spekulací se oficiálního debutu dočkáme v září na stejné akci, na které dojde k odhalení nových iPhonů. Stejně jako u aktuálního modelu se má jednat o příslušenství, které se připojí k zobrazovači skrze HDMI konektor. Novinek má být skutečně hodně, přičemž tou nejzásadnější se stane přepracované ovládání, o které se postará přepracovaný ovladač.

tim-cook-apple-tvTen má disponovat dotykovou plochou s podporou gest, reproduktorem a mikrofonem. To nepřímo naznačuje integraci hlasové asistentky Siri. Další změny se odehrají v oblasti designu, který být více plochý. Konstrukci bude z převážné části tvořit plast pro lepší příjem signálu WiFi a Bluetooth. Pod kapotou se pravděpodobně objeví procesor Apple A8, 1GB operační paměť a 8 GB interního úložiště. Jako operační systém poslouží modifikovaná verze iOS 9 uzpůsobená pro velké obrazovky televizorů.

apple-tv-concept-03Ilustrační obrázek

Nová Apple TV nemá sloužit pouze jako multimediální přehrávač či brána do kabelové televize, ale výrobce s ní hodlá prorazit na poli s herními konzolemi. Zdá se, že Apple má skutečně ambiciózní plány a proto bude zajímavé sledovat, které z výše uvedených zvěstí se skutečně vyplní.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button