Tipy a triky

Glimpse 2 je povedená aplikace na tvorbu aktualizovaných widgetů z webových stránek

Od chvíle, kdy Apple přidal do iOS 14 widgety, už uběhl nějaký čas. A my jsme se za tuto dobu dočkali mnoha kreativních, zajímavých i užitečných využití. Při objevování nových aplikací jsem v AppStore narazil Glimpse 2, která umí udělat výstřižek z webové stránky a z něho vytvořit widget. Největší výhoda přichází v momentě, když si svůj výstřižek přidáte na plochu. Máte možnost si zapnout aktualizování výstřižku, tudíž když se na vámi vybraném webu a vybrané pozici objeví něco nového, promítne se to ve widgetu na vaší ploše. 

Zdroj: CeskyMac.cz (Autor fotografie: Matyáš Himmer)

Jak Glimpse 2 nastavit

Po otevření aplikace vás uvítá úvodní obrazovka, na které se budou zobrazovat vámi přidané stránky. Začneme tím, že klikneme na ikonu plus v pravém horním rohu. Po kliknutí se nám objeví nová obrazovka, která po nás vyžaduje dva parametry. První je název stránky a druhý je přesné URL webu. Když vyplníme všechny vyžadované údaje, můžeme kliknout na Next v pravém horním rohu. Tím se přesuneme na výběr výstřižku. Pokud chceme vidět velikosti widgetů, musíme kliknout na tlačítko Toggle widget frame. Pak už můžeme posouvat po stránce a najít správnou pozici pro naše widgety. Vybírat můžeme ze dvou velikostí, buď  větší čtyřřádkový widget, nebo menší dvouřádkový.

Po vybrání správné pozice klikneme na tlačítko Done, a naše widgety jsou hotové. Teď už je stačí jen přidat na plochu. Když už máme widget na ploše, můžeme si ještě u něj upravit několik dalších nastavení. Nejdůležitějším bude asi jak často se má widget obnovovat, tudíž jak často má kontrolovat nový obsah na stránce. Nejkratší možné nastavení je 15 minut a nejdelší 1 den. 

Já osobně tuto aplikaci používám na sledování nejnovější informací ohledně koronaviru, které mohu mít ihned po ruce, když je potřebuji. Využití se samozřejmě najde nespočet, a jediné meze klade pouze vaše fantazie.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button