Novinky

Nová aktualizace poškodila ethernetové porty na některých počítačích Mac

Možná právě i vám způsobila nová aktualizace OS X potíže s připojením k internetu skrze ethernetový port na vašem iMacu či MacBooku. Může za to update s označením „031-51913 Incompatible Kernel Extension Configuration Data 3.28.1“. Obsahuje totiž problém který port vyřadí z provozu. Jakmile Apple tuto chybu zaregistroval, znepřístupnil stažení aktualizačního balíčku, ovšem již aktualizovaná zařízení zůstávají stále zasažená.

imac_konektory

Apple update vydal skrze funkci „Silenth Updating Mechanism” a tak těm uživatelům, kteří funkci mají zapnutou se update nainstaloval bez varování sám. Kompletní náprava by měla přijít s novou aktualizací OS X na které Apple již pracuje. Celý systém lze opravit také pomocí obnovení skrze Time Machine.

Pokud i vám přestal port pracovat tak zprvu zkontrolujte číslo verze Kernel rozšíření. Přidržte tedy klávesu Option a v nabídce vyberte Apple. Otevřete informace o systému a vyberte instalace, zde se podívejte na řádky s rozšířením kernel a uvidíte verzi která je nainstalována. Pokud je jejím označením 3.28.1 tak je chyba skutečně způsobena tímto updatem a je potřeba problém řešit.

Apple vydal v několika krocích návod na nápravu, ovšem pouze v angličtině. Můžete ho případně najít na tomto odkazu.

Zdroj

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Český magazín a hází mě na Anglické stránky, to je super ne? 😀 Pokračuju dál…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button