Novinky

Nevyzpytatelné akumulátory opět v akci: Američanovi vzplanuly sluchátka Air Pods

Jedním ze známých nešvarů moderních baterií je jejich poměrně vysoká náchylnost ke vznícení. Své by o tom mohl vyprávět například Samsung, kterému před časem explodující baterie modelu Galaxy Note 7 zajistily největší marketingovou katastrofu v dějinách společnosti.

Nyní se ukázalo, že náchylné ke vzplanutí jsou také akumulátory v menších zařízeních. Podobný případ se totiž nevyhnul ani bezdrátovým sluchátkám Applu Air Pods. Explodovaly svému majiteli z Floridy. Podle jeho výpovědi se z nich z nenadání začalo kouřit. Když si uvědomil, co kouř způsobuje, sluchátka během cvičení sundal a odešel vyhledat pomoc. Po jeho návratu už z bezdrátových sluchátek zbylo jen ohořelé torzo.

Muž se zakousl do baterie iPhonu, aby ověřil její pravost. Ta mu poté explodovala v ústech

Majitel sluchátek Jason Colon naštěstí zareagoval pohotově a sluchátka z uší ihned nejmul a vyhnul se tak případným popáleninám hlavy nebo uší. Apple se zatím k případu nevyjádřil. Podle dostupných informací však příčinu incidentu vyšetřuje.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Já jsem i rád alespoň míň lidí bude žrát tuhle mánii. Aby každej kolem sebe šířil nějakej signál a zamořoval svět bateriovym odpadem, mi přijde až moc za čásrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button