Novinky

Netflix začal podporovat prostorový zvuk Spatial Audio na iPhonu a iPadu

Když Apple v loňském roce představil technologii Spatial Audio vytvářející efekt prostorového zvuku, právem se začalo diskutovat o jejím využití při sledování filmů. Spatial Audio totiž využívá Dolby Atmos a v kombinaci se senzory uvnitř podporovaných modelů sluchátek AirPods nabízí velmi zajímavý zážitek z 360stupňového zvuku.

Z pohledu diváka jde o velmi atraktivní prvek, který může zásadním způsobem zkvalitnit sledování filmů a seriálů. Tento fakt si velmi dobře uvědomují také producenti obsahu, mezi které patří také oblíbená streamovací platforma Netflix. Napříč diskuzními fóry se totiž začaly objevovat informace, podle nichž Netflix již Spatial Audio testuje a brzy jej hodlá nabídnout také široké veřejnosti. Tuto informaci nakonec potvrdilo také tiskové oddělení Netflixu, které zároveň dodalo, že nasazení do ostrého provozu je doslova za dveřmi. V praxi to bude fungovat tak, že během přehrávání kompatibilního obsahu z Netflixu bude v Kontrolním centru na iOS & iPadOS k dispozici volba pro zapnutí Spatial Audio.

Foto: macrumors

Nabídka pro aktivaci prostorového zvuku nebude zpočátku dostupná pro všechny uživatele Netflixu, k zpřístupnění funkce totiž dochází postupně v rámci jednotlivých regionů. V našich končinách bychom se měli dočkat v horizontu několika následujících týdnů. Na závěr pouze dodám, že Spatial Audio si mohou vychutnat pouze majitelé bezdrátových sluchátek AirPods Pro a AirPods Max.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button