Novinky

Netatmo představilo chytrý zámek Netatmo Smart Lock s inteligentními klíči a podporou HomeKit

Společnost Netatmo představila chytrý zámek Netatmo Smart Lock, kterým rozšiřuje své portfolio inteligentních produktů o další zařízení určené pro chytrou domácnost.

S inteligentním zámkem Netatmo Smart Lock uživatel může spravovat a sdílet přístup do svého domova jednoduchým a zcela bezpečným způsobem. Své vstupní dveře zamyká a odemyká zasunutím speciálního klíče do zámku, nebo pomocí aplikace Netatmo Security. V aplikaci si uživatel může nastavit libovolný počet inteligentních klíčů na otevření zámku a jediným kliknutím deaktivovat ztracený nebo ukradený klíč. Bez ohledu na aktuální polohu lze také hostům poslat pozvání a tím jim umožnit přístup do bytu či domu.

Inteligentní Netatmo Smart Lock zvyšuje bezpečnost domova a zároveň poskytuje našim uživatelům větší autonomii v běžném životě. Uživatel otevře nebo zavře dveře ze svého chytrého telefonu, a nemusí tak čekat celou věčnost na zámečníka, když své klíče zapomene v práci nebo uvnitř bytu“, vysvětluje Fred Potter, zakladatel společnosti Netatmo a technický vedoucí programu Eliot společnosti Legrand. „Inteligentní Zámek byl vyvinut tak, aby odolal fyzickým nebo počítačovým útokům, a získal nejpřísnější certifikáty ve svém oboru. Uspokojuje rostoucí poptávku uživatelů v oblasti užitečných a spolehlivých výrobků bez předplatného.

Netatmo Smart Lock nabízí dvě různé možnosti odemykání

Uživatel ovládá všechny funkce zámku přímo z aplikace Netatmo Security. Může v mžiku a bez omezení nastavit tolik klíčů, kolik si přeje, a umožnit tak přístup do bytu všem členům své rodiny.

Pokud chce uživatel sdílet přístup do svého domova s někým dalším, stačí, aby jim poslal pozvání pomocí své aplikace bez ohledu na to, zda je v práci nebo na dovolené. Není tak nutné nechávat klíče u sousedů nebo pod rohožkou, protože pozvání nahrazuje vstupní klíč. V případě dočasného pronájmu turistům jim ze svého chytrého telefonu poskytne přístup do bytu prostřednictvím pozvání a na konci pronájmu přístup stejným způsobem zruší, aniž by musel být fyzicky přítomen.

Zámek s nejvyšší úrovní zabezpečení 

Zámek Netatmo Smart Lock byl vyvinut tak, aby odolal fyzickým a počítačovým útokům. Má certifikáty A2P*, BZ+ a SKG***, což jsou osvědčení pro nejzabezpečenější zámky v Evropě.

Zámek funguje prostřednictvím Bluetooth, a nepotřebuje tak připojení k internetu. Komunikuje s inteligentními klíči pomocí systému Near-Field Communication (NFC). Klíče jsou nenapadnutelné a bez možnosti duplikace. V případě ztráty nebo krádeže klíčů zůstává přístup do domova zabezpečený: uživatel je může deaktivovat ze svého chytrého telefonu v reálném čase, jedním kliknutím a bez ohledu na místo, kde se nachází, aniž by musel měnit celý zámek.Bezpečnost osobních údajů je zajištěna tím, že přístupová povolení a identifikační údaje každého klíče jsou uloženy přímo v zámku a nikoli v cloudu.

Netatmo Smart Lock je vybaven akceleračním měřidlem, které detekuje vibrace související s případným pokusem o vloupání. Pokud se uživatel nachází v dosahu signálu Bluetooth zámku, má přes aplikaci přístup k historii použití vstupních dveří, a může tak zjistit, zda se někdo nepokusil dveře vypáčit.

Snadná instalace náhradou za vložku stávajícího zámku 

Zámek se instaluje výměnou za vložku stávajícího zámku. Uživatel může navíc instalovat ve svém domově tolik zámků, kolik si přeje, a používat přitom pouze jediný. Je tedy jedno, zda se jedná o vstupní dveře, dveře do garáže nebo třeba dveře v práci.

Dvouletá výdrž baterie

Zámek je vybaven bateriemi s dvouletou výdrží. Jakmile baterie začne slábnout, je uživatel upozorněn zvláštním zvukovým signálem při zamykání nebo odemykání dveří nebo pomocí oznámení na svém chytrém telefonu, pokud se nachází v dosahu signálu Bluetooth. Když se baterie úplně vybije, může uživatel používat k otevření dveří záložní připojení prostřednictím microUSB konektoru.

Netatmo nezapomnělo ani na Apple HomeKit

Inteligentní Zámek je kompatibilní se systémem Apple HomeKit. Uživatel tak může propojit Netatmo Smart Lock s dalšími připojenými zařízeními a vytvářet různé kombinace scénářů upravených na míru svým potřebám. Může například rozhodnout, že po otevření dveří se v bytě rozsvítí všechna světla. Je pouze škoda, že zámek disponuje pouze Bluetooth konektivitou. Za optimální řešení bych osobně považoval, kdyby Netatmo nabízelo bridge, který by prodloužil dosah, respektive usnadnil komunikaci s Apple TV fungující jako centrum chytré domácnosti.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button