Novinky

Netatmo Comfort: užitečná aplikace pro Apple Watch, s níž získáte přístup k datům z meteostanice Netatmo

Meteostanice Netatmo patří dlouhodobě mezi jedny z nejoblíbenějších gadgetů ze segmentu chytré domácnosti. Mezi její hlavní benefity patří snadná instalace a možnost rozšíření za pomoci doplňkových modulů. K Neatmo Weather Station si můžete například dokoupit inteligentní srážkoměr, anemometr či další interiérové moduly. Všechna data pak jsou k dispozici prostřednictvím povedené mobilní aplikace. Opomenout nelze ani vzájemné propojení s chytrým termostatem Netatmo, který meteostanici využívá jako přesný zdroj venkovní teploty. Vypíchnout si zaslouží také nedávné přidání podpory protokolu Apple HomeKit.

Při pohledu na výčet všech výhod a příkladnou podporu výrobce je tak trochu s podivem, že meteostanice Netatmo nemá vlastní aplikaci pro Apple Watch. Naštěstí však existují aplikace třetích stran, které dokážou tento nedostatek eliminovat. Jednou z nich je aplikace Netatmo Comfort, za jejíž vývojem stojí Philipp Riske.

Netatmo Comfort je sice jednoduchá aplikace, ovšem svou práci odvádí naprosto perfektně. Základní obrazovka na Apple Watch je rozdělena podle jednotlivých modulů. Zároveň nabízí okamžitý náhled na nejdůležitější údaje o vnitřní/venkovní teplotě, vlhkosti, srážkovém úhrnu a rychlosti větru. Kliknutím na jednotlivé zástupce se dostanete na podrobný přehled dat z dostupných senzorů daného modulu. Velmi příjemnou funkcí jsou také komplikace, kterými si můžete vyšperkovat ciferník na vašich Apple Watch.

S tím se ovšem pojí jedno negativum, na které jsem narazil během testování. Aktualizace teploty na komplikaci nefunguje zcela korektně a pro zobrazení aktuálních hodnot je nutné prokliknutí do aplikace. Na druhou stranu to vyvažuje fakt, že Netatmo Comfort je dostupná zcela zdarma.

Alternativou k Netatmo Comfort je aplikace myatmo, která nabízí mnohem detailnější data včetně podrobných grafů. Myatmo je v základu také zdarma a připlácí se pouze za zpřístupnění všech dostupných funkcí.

Pokud máte vlastní tip na aplikaci komunikující s produkty od Netatmo, dejte nám vědět v diskuzi pod tímto článkem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close