Novinky

Nenasytný Apple chce hudebním vydavatelstvím vyplácet nižší podíly za streamování hudby

Agentura Bloomberg přinesla informaci, podle které vyjednává Apple s hudebními společnostmi ve snaze zkrátit jejich podíly z příjmů plynoucích skrze hudebně streamovací službu Apple Music. Jednání se údajně týkají tří největších vydavatelství, kterým na konci tohoto měsíce vyprší s Applem smlouva.

Vzhledem k rostoucímu počtu předplatitelů platformy Apple Music, požaduje jedna z nejbohatších společností světa slevu. Hudebním vydavatelstvím chce zkrátka vyplácet méně peněž, než dosud. Pokud se nižší poplatky opravdu podaří vyjednat, odnesou novou dohodu zejména umělci, jejichž žalostné honoráře plynoucí ze stále oblíbenějšího hudebního streamování jsou předmětem jejich nářku už teď.

Sluší se ovšem podoktnout, že konkurenční Spotify si nižší honoráře už vyjednal. Na vině je především fakt, že švédská služba funguje i na principu bezplatného členství, které je živeno z reklam. Platící uživatelé si však na rozdíl od těch neplatících, mohou některá nová alba poslechnout až o dva týdny dříve. Apple Music je oproti tomu čistě předplatitelskou platformou, což hudebním vydavatelstvím přineslo při minulých vyjednáváním silné argumenty pro vyšší podíly. Apple se k situaci jako obvykle odmítl vyjádřit.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close