Novinky

Němci jdou s dobou. Díky iOS 13 si budou moci nahrát občanku do iPhonu

Jednou z novinek, se kterou přichází nová generace operačního systému iOS, jsou širší možnosti využití technologie NFC. Dosud totiž NFC v iPhonech sloužilo víceméně pouze k platbám přes Apple Pay. Tomu už by s příchodem iOS 13 měl být konec. Do iPhonu totiž bude nově možné naskenovat také některé typy osobních dokladů. Před několika dny už jsme informovali o novince pro obyvatele Japonska, kteří si již brzy do svého smartphonu budou moct nahrát svůj občanský průkaz. 

Nyní německé Ministerstvo vnitra oznámilo, že možnost vytvoření elektronické kopie občanky v iPhonu se otevře i Němcům. V praxi to přináší možnost nosit svůj občanský průkaz pouze v elektronické podobě. Totožnost občana totiž může být jednoduše ověřena online. Usnadnit by se měla především identifikace osob na letištích. Případ Německa a Japonska ukazuje, že pokud jednotlivé vlády chtějí jít s dobou, nemělo by vytvoření virtuálních dokladů znamenat velký problém. Úřady pouze musí vyvinout speciální aplikace, které bude po schválení Applem možné zdarma stáhnout na App Store. 

V Japonsku připravují aplikaci, díky níž půjde iPhone s iOS 13 použít jako občanský průkaz

V případě Německa bude zajímavé sledovat, jaké popularity se virtuální občanka dočká. Němci si totiž obecně své soukromí střeží celkem bedlivě. To je podle agentury Bloomberg také důvod toho, že obyvatelé největší evropské ekonomiky stále poměrně hojně používají hotovost. Apple si však na ochraně osobních dat svých uživatel zakládá. Je tak otázkou, zda konzervativní Němce k přechodu na virtuální občanky přesvědčí. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close