Novinky

Nekončený příběh pokračuje: Apple rozšířil tým řidičů robotických aut

Už čtvrtým rokem internet zaplavují více či méně zaručené zprávy o tom, že Apple pracuje na vývoji vlastního vozidla. Nejdříve to vypadalo, že společnost hodlá zkonstruovat vlastní auto od základu. Poté převažovaly zprávy o tom, že inženýři v Cupertinu použijí existující platformu jiného výrobce, aby se nakonec ukázalo, že Apple se nejspíše vydá cestou vývoje softwaru. Nic konkrétního nebo oficiálního jsme ovšem za ty čtyři roky nikdy neslyšeli. 

Takto vypadá Lexus doplněný o čidla pro autonomní provoz.

Na kalifornských ulicích, kde Apple své technologie testuje, se však přece jen něco děje. Společnost totiž očividně rozšiřuje tým lidí, kteří samořídící vozidla testují. Apple podle dostupných dat vlastní flotilu 69 vozidel vybavených snímači pro jízdu bez řidiče. Na jejich práci poté dohlíží 143 lidí. Právě počet osob, které sedí za volantem a hlídají, aby se auto nedostalo do příliš velkého průšvihu, se v poslední době zvýšil. 

Nové informace prozrazují, kdy se dočkáme skládacího iPhonu

Ještě v dubnu měl totiž Apple 110 takovýchto “řidičů”. Takto přesné údaje jsou veřejné dostupné díky tomu, že kalifornské úřady vyžadují podrobné hlášení všech prototypů samořiditelných aut i jejich certifikovaných řidičů. To znamená, že ač počet aut zůstává stejný, testování se stává intenzivnější. Autonomní vozidla testují v menším či větším rozsahu na kalifornských silnicích i další společnosti. Co do počtu aut i řidičů jim suverénně vévodí automobilový gigant GM, který vlastní 258 vozidel a zaměstnává 760 řidičů. O něco méně aktivní než Apple je například Tesla, která provozuje 32 autonomních vozidel, na které dohlíží 136 řidičů.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close