Novinky

Nejvýdělečnější aplikací pro iOS je Netlifx. Číňané mu však šlapou na paty

Aplikace fungující na bázi předplatitelství se staly nedílnou součástí virtuálního obchodu App Store. Jejich prostřednictvím plynou na účty vývojářů miliardy dolarů ročně. Konkrétnější údaje o tom, jak jsou pro tvůrce aplikací zisky plynoucí z iPhonů a iPadů důležité, nyní přinesla agentura Sensor Tower, která pro zpravodajský web Business Insider připravila detailní studii. 

Čína ukazuje svou sílu

Nejvíce peněz ze všech aplikací dostupných pro zařízení s běžící na operačním systému iOS generuje aplikace Netflix. Jeho uživatelé zde za loňský rok utratili 790 milionů dolarů. Tržby z Appstoru se tak na celkových příjmech streamovacího giganta podílejí 15 procenty. Druhou nejvýdělečnější aplikací je čínská videoplatforma Tencent Video, která přes App Store svým tvůrcům přinesla 490 milionů dolarů. Druhé místo pro Čínu ukazuje stále rostoucí význam čínského technologického průmyslu. Z nejlidnatější země světa totiž pochází hned pět aplikací z nejlepší desítky. 

Revolut získal evropskou bankovní licenci a začíná tak konkurovat tradičním bankám

Kromě Tencent Video je to s 420 miliony dolary další videostreamovací platforma iQiyi, která se umístila na čtvrtém místě. Jen o něco lepší byla americká seznamovací platforma Tinder, která vygenerovala 462 milionů dolarů a umístila se tak na třetím místě. Páté místo patří dalšímu čínskému nástroji Kwai, který byl opět stvořen ke sdílení videí. Další místo patří globální službě Youtube, která se odporoučela až na šesté místo. I přes to, že naprostá většina uživatelů za Youtube neplatí ani cent, dokázala tato odnož Googlu na zařízeních s iOS vydělat 244 milionů dolarů. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button