Novinky

Revolut získal evropskou bankovní licenci a začíná tak konkurovat tradičním bankám

Britský fintech (financial technology) Revolut se těší v posledních letech extrémní oblibě. Mnoho uživatelů tak potěší nejnovější zpráva, že služba dostala licenci od EU. Co to konkrétně znamená? 

V minulosti Revolut nebyl legislativně bankou. Částky na účtech, které viděli uživatelé nebyly nijak pojištěny a pokud by služba například zkrachovala, tak by uživatelé přišli o peníze a to bez nároku na nějakou náhradu. Což nebylo moc pozitivní a drtivá většina uživatelů si na účty nedávala své celé jmění. 

To se ale nyní mění, protože Revolut dostal bankovní licenci od EU. To konkrétně znamená, že služba je již brána jako standardní banka a částky na účtech jsou pojištěny do výše 100 000 euro, takže asi do 2,5 mil. Kč. Nyní tedy uživatelům nic nebrání v tom, aby si například na svůj Revolut účet nechávali posílat mzdu. 

Úvěry přijdou příští rok

Příští rok chce Revolut také poskytovat osobní a podnikatelské úvěry. Máme se tedy na co těšit a doufáme, že Revolut bude do budoucna stále růst. Jedná se totiž opravdu o revoluční službu, která změnila způsob, jakým uživatelé vnímají  banky a jejich bankovní aplikace. 

Trocha historie

Revolut byl založen v Londýně v roce 2015. Tehdy službě nikdo moc nevěřil, což se ale s postupem času zcela otočilo. Revolut je zajímavý zejména díky výhodnějším kurzům pro převod různých měn. Kurzy jsou o poznání výhodnější, než u klasických bank a na transakcích v zahraničí se tak dá celkem dobře ušetřit.

Další obrovskou výhodou je okamžité posílání peněz na další Revolut účty a podpora kryptoměn. Pokud tedy máte kamarády nebo známé, kteří jsou ve službě zaregistrování, tak je otázkou jedné vteřiny, něž jim přijde vaše odeslaná platba. Nesmím také zapomenout na výběry hotovosti ve skoro všech bankomatech na světě zdarma (do limitu 200 euro měsíčně) u tarifu zdarma. Revolut nabízí také placené tarify, u kterých dostanete lepší platební kartu (například kovovou) a lepší služby (limit pro výběr z bankomatů zdarma je navýšen do 400 euro, dále je v ceně globální pojištění atd.). Více informací ohledně placených tarifů naleznete ZDE. Samotnou aplikaci si pak můžete stáhnout z tohoto odkazu.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button