Tipy a triky

Návod: jak na Macu podepsat libovolný PDF dokument a další soubory

Téměř každý z nás musí každý rok podepsat řadu dokumentů, formulářů a smluv. Ty nám můžou ve většině případů dorazit ve formě PDF souboru jako příloha elektronické pošty. Když se chcete vyhnout zbytečnému tisknutí, určitě vám přijde vhod náš další návod, v němž vám ukážeme, jak dokumenty snadno podepsat bez nutnosti zapnout tiskárnu. Stačí vám k tomu jediné – vlastnit libovolný počítač s operačním systémem macOS.

Součástí každého Macu je nativní aplikace Náhled, v níž se otevírají všechny PDF soubory a obrázky, které máte uložené na lokálním disku. Z toho plynoucí výhodou je fakt, že nepotřebujete žádný specializovaný software a vše nastavíte doslova na pár kliknutí.

Jak na Macu podepsat PDF a další soubory bez nutnosti tisku

1.) Začněte tím, že otevřete libovolný dokument v nativní aplikaci Náhled

2.) V pravém horním rohu klikněte na ikonu tužky pro zobrazení anotačních nástrojů

3.) V nabídce nástrojů vyberte položku pro vložení podpisu viz. přiložený screenshot

Následně máte dvě možnosti, jak dokument podepsat. První z nich využívá dotykový trackpad, na který napíšete svůj podpis. Další metoda využívá FaceTime kamery, která je součástí každého počítače od Applu. V praxi stačí vzít kus bílého papíru s vaším podpisem, který ukážete do objektivu. Systém provede automatické naskenování a uloží mezi další podpisy. Následně už stačí u každého dokumentu zobrazit anotační nástroje, kliknout na ikonu podpisu a váš „klikihák“ umístit podle potřeby, případně upravit jeho velikost. Podpis můžete použít kromě stvrzení nejrůznějších dokumentů a smluv také jako originální vodoznak vašich fotografií a dalších ilustrací, u nichž chcete mít svou značku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button