AktualityiOSNovinkyTipy a triky

Návod: Jak změnit citlivost 3D Touch displeje v iPhone 6s

Displej v novém iPhonu 6s a 6s Plus (recenze) je vybaven speciální vrstvou zvládající detekovat úroveň tlaku. Apple tuto funkci nazývá 3D Touch. V praxi slouží k mnoha užitečným zkratkám a rozšiřuje možnosti ovládání operačního systému iOS. Všichni majitelé však nejsou spokojeni s výchozím nastavením citlivosti a proto se v dnešním návodu podíváme, jak tuto hodnotu změnit. Jedná se o velice snadný úkon, který zabere pouze pár okamžiků a nevyžaduje žádné odborné znalosti.

IMG_0416

Postup

1.) Přejděte do Nastavení a zvolte kategorii Obecné

2.) Klikněte na položku Zpřístupnění a následně 3D Touch

3.) Na posuvníku nastavte jednu ze tří možností citlivosti

IMG_0415

V nastavení 3D Touch můžete využít oblasti pro otestování 3D Touch gest stisknutím obrázku. Každý uživatel má pochopitelně jiné nároky a volba jednotlivých úrovní je pouze na vás. Osobně preferuji střední citlivost, která plně vyhovuje mým potřebám. Často se však setkávám s názory uživatelů, kterým přijde nejslabší úroveň stále málo citlivá. V těchto případech nezbývá než doufat v rozšíření stupnice prostřednictvím softwarové aktualizace ze strany Applu.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button