Tipy a triky

Návod: jak vypnout notifikace webových stránek v Safari na macOS

Pokud jste se už někdy setkali s tím, že vám webová stránka v Safari nabídla zasílání notifikací a vy jste zvolili, že oznámení chcete, tak pro vás máme jednoduchý návod, jak tyto notifikace zakázat. Občas totiž mohou být pěkně otravná.

Jak v Safari vypnout notifikace webových stránek

Stačí na vašem Macbooku či iMacu zavítat do nastavení prohlížeče Safari. To uděláte tak, že si Safari otevřete a v horním menu zvolíte možnost Safari a poté Předvolby. Dále je nutné kliknout na Webové stránky a dále na Oznámení v levém sloupci. Nyní byste měli na pravé straně vidět všechny webové stránky, kterým jste povolili přístup k notifikacím.

Tyto stránky můžete nyní spravovat a to tak, je můžete ihned smazat, popřípadě pouze zakázat ony notifikace. V dolní části je poté zaškrtávací pole, ve kterém si zvolíte zda chcete, aby se daná stránka na zasílání notifikací zeptala.

Pokud bude toto pole odškrtnuté, tak vám budou chodit notifikace automaticky, což nemusí být vždy na místě. 

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button