Tipy a triky

Návod: jak na Apple Watch zobrazit Ovládací centrum v jakékoli aplikaci?

Pokud používáte Apple Watch, tak také zajisté používáte známé gesto, které vysune z dolní části obrazovky Ovládací centrum, ve kterém můžete zapínat a vypínat různé funkce, včetně Bluetooth, módu Nerušit či nově také Vysílačky.

Ovládací centrum ale nevysunete klasickým způsobem, pokud se nacházíte v nějaké aplikaci. Dejme tomu, že si například čtete zprávy na vašich Apple Watch. Pokud byste chtěli vysunout Ovládací centrum klasickým způsobem, tj. táhnutím prstu z dolní části obrazovky směrem nahoru, ovládali byste danou aplikaci (v našem případě byste procházeli seznam doručených iMessage či SMS). 

Podržet a nahoru

Pokud ale podržíte prst na dolní straně displeje a až poté potáhnete směrem nahoru, vysunete Ovládací centrum v kterékoli aplikaci. Tato vychytávka je velice užitečná a i když Apple Watch používám již 3 roky, až do dnešního dne jsem o ni nevěděl.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close