AktualityMacMac OS XNovinkyTipy a triky

Návod: Jak jednoduše vyvolat nabídku emotikon v systému OS X

Jestliže se vezete na vlně emoticon a v každé větě vám nechybí nějaký grafický symbol, jistě oceníte náš dnešní článek. Operační systém OS X disponuje rozsáhlou knihovnou emotikon, k níž lze přistupovat z jakékoliv části systému. Aktivace probíhá za pomoci jednoduché klávesové zkratky, kterou si během velmi krátkého času osvojíte.


Snímek obrazovky 2015-05-31 v 18.51.48

Vyvolání modulu docílíte podržením kláves Command (CMD) + Control (CTRL) + Mezezník. 

V nabídce se můžete následně pohybovat s pomocí šipek na klávesnici. Klávesou Enter potvrdíte výběr a vložení emotikony do zvoleného textu. Díky tomu lze s nabídkou pracovat skutečně rychle, aniž by vaše prsty musely opustit klávesnici. Pro snazší orientaci můžete využít zadání konkrétního názvu, nebo speciálního znaku. V plovoucím okně se dále nachází možnost komplexnějšího zobrazení jednotlivých symbolů. Pro změnu zobrazení stačí stisknout tlačítko v pravém horním rohu.

Snímek obrazovky 2015-05-31 v 18.58.14

Knihovna emotikon v OS X Yosemite je naprosto totožná s iOS a proto zde nehrozí, že zde nenajdete svého oblíbeného „smajlíka”.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button