Novinky

Nástupce iPhonu SE bychom se mohli dočkat na jaře 2020

Velikosti dnešních mobilních zařízení stále rostou a to, co bylo dříve považováno za „pádlo“ je v dnešní době kompaktní zařízení. Dlouhou dobu tomuto trendu odolával i Apple. I on byl ale nakonec donucen přistoupit na pravidla trhu a začít hrát podle něho. Přesto ale nějaký čas poté stále nabízel kompaktní zařízení v podobě iPhonu SE, který měl střeva svých větší bratrů a kompaktní čtyřpalcový displej.

Na veřejnost začaly, skrz web Nikkei, opět prosakovat spekulace o možném nástupci kompaktnějšího modelu SE, kterého bychom se mohli dočkat na jaře roku 2020. Podle všeho by do jeho těla měl být vsazen displej o velikosti 4,7 palce. Přestože velikost displeje sama o sobě nezní příliš kompaktně, mohla by být vykoupena trendem úzkých rámečků, což by v konečném důsledku mohlo vést k menším rozměrům zařízení. Podle zdroje by měl ale vzhledově připomínat iPhone 8, což alespoň pro tuto chvíli vylučuje bezrámečkový design.


Možný nástupce modelu SE by měl být svému předchůdci blízký nejen menšími rozměry, ale i příznivější pořizovací cenou. Ta by měla být zajištěna nasazením pouze LCD displeje. Uvnitř zařízení by naopak mělo být to nejlepší od Applu, tedy nejnovější procesor A13. Pokud jde o autentizační prvky, tak není jasné, jestli dostane model do vínku Touch ID jako iPhone 8 nebo modernější Face ID.

Je otázkou, jestli se Apple nakonec rozhodne na trh přijít s cenově dostupnějším modelem, který bude mít kompaktnější rozměry. V aktuální nabídce Applu je cenově nejdostupnějším iPhone 7 s cenovkou od 13 500 Kč. Tomu ale po zahájení prodeje nových iPhonů 11 nejspíš odzvoní umíráček, co se oficiálního prodeje týče. Momentálně je ale nejnovějším, podle Applu cenově dostupným modelem, iPhone Xr. Ten je oficiálně dostupný od 22 500 Kč.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button