Novinky

Náš zákazník, náš pán: Apple v příští aktualizaci iOS umožní ovládat výkon iPhonu

Když v prosinci minulého roku vyplul na světlo světa fakt, že zastaralá baterie může mít neblahý vliv na výkon iPhonu, málo kdo by asi čekal, že vše nabere tak rychlý spád. Nejenže Apple na začátku roku sáhl k nečekanému snížení cen nových baterií, nyní navíc připravuje možnost ovládat výkon iPhonů podle potřeby.

Sám Tim Cook ve včerejším rozhovoru pro ABC News prozradil, že nová softwarová vychytávka by měla dorazit již s další aktualizací iOS (nejspíš v březnu) a umožní vypnutí snižování výkonu procesoru kvůli zastaralé baterii. Rozhodnutí tak bude zcela na uživateli. Jen on rozhodne, jestli půjde směrem omezeného, ale za to stabilního výkonu svého telefonu nebo jestli zvolí rychlejší iPhone s možnosti častějších a nečekaných restartů.

Pro uklidnění nastalé situace plánuje Apple nativně přidat i více informací o samotné baterii. Spekuluje se například o zobrazení počtu nabíjecích cyklů nebo ukazateli aktuální životnosti akumulátoru. Nemohu se zbavit dojmu, že celá kauza je, jak se říká, „za vlasy přitažená“ a kvůli určité skupince uživatelů, kteří srdceryvně bojují za svou pravdu, ztrácí iOS čím dál více na své jednoduchosti. Co si o celé věci myslíte vy? Chcete si sami řídit výkon telefonu nebo to považujete za zcela zbytečné?

Apple snižuje ceny nových baterií. Promyšlený marketingový tah nebo černé svědomí?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button