Novinky

Na tohle si nastavte budíky. Apple v úterý představí nové Macy s čipem M3

Apple ohlásil na konec tohoto měsíce svoji další keynote. Jelikož jsme se nových iPhonů a Apple Watch dočkali už v září a iPady jsou momentálně plánovány až na rok 2024, tak je celkem jasné, že se tato keynote bude primárně zaměřovat na počítače Mac. Ostatně na oficiálním Apple webu je u této události obrázek Finderu, jenž jasně naznačuje, že se tato keynote bude týkat právě počítačů.

foto: 9to5mac

Apple na svých stránkách uvádí u keynote s názvem „Scary fast“ samozřejmě i datum a čas konání. Tato událost proběhne 31. října v netradiční 1 hodinu v noci našeho času. Ve Spojených státech, kde bude v tuto dobu ještě pondělní odpoledne, tento čas zajistí tu správnou halloweenskou atmosféru, u nás bude většina lidí pravděpodobně spát a dívat se budou bohužel pouze opravdoví nadšenci do Apple produktů.

Nejvíc očekávané je představení nového čipu M3. Ten má těžit z podobně pokročilého výrobního procesu jako čip A17 Pro, přinést razantní zlepšení grafické části a hardwarovou podporu technologie Ray Tracing, jenž se stará o vykreslování reálného chování světla ve hrách. Pravděpodobně se jeví také výroba pomocí 3nm technologie převzatá právě z A17 Pro. Pokud tedy Apple přinese 3nm čip do počítačů Mac, tak bude prvním výrobcem, který implementuje tento typ procesoru do osobního počítače a opět o něco více odskočí svým konkurentům v podobě Intelu a AMD.

Očekávané jsou poté i nové počítače, konkrétně iMac s 24palcovou obrazovkou a možná i nové MacBooky Pro. U stolního počítač iMac by tento upgrade dával opravdu smysl, jelikož tento model čeká na svého nástupce už od roku 2020. Co se týče MacBooků Pro, tak není zatím jasné, zda by se jednalo o MacBook Pro se základním či Pro čipem. Jelikož je Pro verze čipů obvykle představována až o několik měsíců později, je pravděpodobnější, že se nejspíše dočkáme MacBooku Air. To samozřejmě neznamená, že nás Apple nemůže mile překvapit a MacBooky Pro s výkonnějšími čipy nakonec také ukáže.

Někteří lidé spekulují o tom, zda také není možné, že Apple ještě nemá čip M3 připraven a na této keynote se ukáže pouze 24palcový iMac s čipem z rodiny M2. Tento scénář samozřejmě není vyloučen, avšak aby dělal Apple keynote pouze kvůli jednomu počítači, je dosti nepravděpodobné.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button