Novinky

Na seznam zájemců o aplikaci TikTok se přidala společnost Walmart

Už to bude pár týdnu od chvíle, co prezident Spojených států amerických Donald Trump podepsal příkaz, že pokud zábavní aplikace TikTok nebude prodána jakékoliv firmě ze Spojených států, aplikace bude muset být z amerického trhu smazána. Objevilo se několik firem, které se o tuto rozvíjející platformu zajímaly. Mezi společnosti, které projevily zájem patří třeba Microsoft, Twitter nebo Oracle. Včera se přihlásila další společnost, která by o aplikaci TikTok měla zájem, známý americký řetězec Walmart. 

Zdroj: unsplash.com

Už jsme jen krůček od momentu, kdy TikTok prodá všechnu svou činnost ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii a Novém Zélandě. Nákup TikToku by zájemce mohl vyjít pěkně draho, odhadovaná cena TikToku se vyšplhala až na 30 miliard dolarů. Prodej by se mohl uskutečnit každým dnem. 

Na začátku měsíce Donald Trump podepsal státní příkaz, že TikTok musí být do 45 dnů prodán společnosti ze Spojených Států. Tato časová lhůta se nakonec prodloužila na 90 dnů. TikTok se bránil a obratem zažaloval americkou vládu. Společnosti ByteDance se nelíbilo, že Trump přišel k natolik razantnímu kroku, aniž by měl jakékoliv důkazy. Zatím není jisté, zda by tato žaloba mohla jakkoliv ohrozit nákup této aplikace zájemci.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button