Novinky

TikTok je krůček od celosvětového zákazu. Donald Trump má v rukou silný trumf, s nímž může aplikaci poslat ke dnu

O tom, že prezident Spojených států Donald Trump má v úmyslu zákaz platformy TikTok, už nějaký týden víme. Objevil se však nový dokument, který dává více najevo, jak drsný by Trumpův zákrok proti této platformě mohl být. V dokumentu se vyskytuje možnost, že by mohl být Apple donucen TikTok smazat z App Storu, tudíž by žádný stát neměl k této platformě přístup. 

Minulý týden prezident Trump podepsal státní příkaz o tom, že pokud do 45 dní společnost ByteDance neodkoupí jakákoliv firma ze Spojených států, všechen provoz společnosti ByteDance provozující kontroverzní TikTok bude muset být ve Spojených státech amerických ukončen. 

Zdroj: unsplash.com

Tento nový dokument byl údajně napsaný ve stejný den jako další dva státní příkazy. Jeden příkaz mířil na stůl společnosti ByteDance a druhý společnosti Tencent, která stojí za chatovací službou WeChat.

Služba WeChat v dokumentu nebyla přímo zmíněna, ale pokud by ji potkal stejný osud jako TikTok, následky pro Apple by mohly být fatální. WeChat je jedna z nejpoužívanějších aplikací v Číně, aplikace má za měsíc průměrně 1.2 miliardy aktivních uživatelů.

„Pokud tento scénář nastane a WeChat bude odstraněn z App Storu, roční prodej zařízeni iPhone by mohl klesnout až o 30 %,“ sdělil důvěryhodný analytik Ming-Chi Kuo.

ByteDance by mohl TikTok zachránit pod podmínkou, že přistoupí k prodeji TikToku Spojeným státům. Microsoft veřejně potvrdil, že by o TikTok zájem měl. Mezi dalšími zájemci se objevil i Twitter.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

6 Komentáře

  1. Zlodejna za bileho dne. Neprodas, tak te zakazu. Houby bezpecnost. MS potrebuje socialni sit. At Cina zarizne jabko a uvidime, co se bude dit. Cina si nenecha dlouho srat na hlavu…

  2. USA se stávají zloději technologií a samy chtějí ovládat obsah sociálních sítí napsal:

    Nejde jen o Trumpa, každý politik USA si přeje, aby veškeré aplikace s celosvětovým dopadem byly ve vlastnictví některé americké společnosti. Je to jediný způsob jak zajistit, že jak američtí politici, tak americké nátlakové skupiny budou moci prosazovat kontrolu obsahu sociálních sítí. Vezměte si dnes, pod jakým tlakem je dnes Zuckerberg aby Facebook mazal “nevhodné” příspěvky – mohlo by se zdát že by to mohlo Trumpovi vyhovovat, ale ve skutečnosti, stejně jako v případě Nord Stream II, všichni američtí politici sledují stejný zájem. Chtějí aby high-tech obecně a sociální sítě mezi tím byly kontrolovány v USA a stejně tak aby ekonomicky byly zdrojem příjmů pro USA.

  3. Na tiktoku jsem strávila půl dne, a 95% obsahu je naprostej zbytečnej odpad, takže pokud ho zruší svět o nic nepřijde. Akorát náctiletí budou brečet.

  4. Jen ať se tyhle pitomosti zatrhnou, aspoň se lidi začnou dívat kolem sebe a ne do mobilu. Dobře vám tak vy všichni pitomci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button