Novinky

Na nový MacBook Pro a Mac mini s čipy M2 si budeme muset ještě počkat. Apple odložil premiéru na příští rok

Ještě před pár dny se hovořilo o tom, že Apple do konce letošního roku představí další generaci počítačů MacBook Pro a Mac mini. Nové zprávy z dodavatelských řetězců však čím dál častěji avizují, abychom mírnili svá očekávání. Na stejné téma se vyjádřil také dobře informovaný Mark Gurman z agentury Bloomberg, který tvrdí, že Apple chystá aktualizovat své Macy až v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku. 

Mezi chystané novinky patří 14“ a 16“ MacBook Pro, které doprovodí nová verze oblíbeného modelu Mac mini. Všechny Macy dostanou do vínku zbrusu nové čipy z rodiny M2. Minimálně u MacBooku Pro se pravděpodobně dočkáme čipsetů M2 Pro a M2 Max. Dostupnější Mac mini se dost možná bude muset spokojit se základním M2 čipem, který pohání například aktuální MacBook Air, který jsem nedávno testoval, jeho recenzi si můžete přečíst zde.

MacBook Pro
Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Pokud jde o další výbavu, ta by měla být z velké části stejná jako u současné generace MacBook Pro. Stejný zůstane také design. Dle mého názoru se však můžeme přeci jen těšit na jednu zajímavou novinku. Další iterace MacBooku Pro by mohla dostat Face ID. Současný výřez v horní části displeje ukrývá pouze FaceTime kamerku, takže místa pro potřebné moduly spojené s Face ID je tu víc než dost. Jde sice o můj osobní názor, ale z mnoha úhlů pohledu to dává celkem smysl. Co se týče premiéry, v kuloárech se nejčastěji skloňuje březen příštího roku, což by korespondovalo s očekávanou jarní Apple keynote.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Tak jsem si myslel, jak se budu tlouct do hlavy, že jsem si na tu novou generaci MBP nepočkal, ale je vidět, že bych si počkal hezky dlouho. Mám už totiž MBP 14″ s tím M1 Pro. Otázka, jak moc velký výkonový nárůst to bude.

    1. Z pohledu procesorového výkonu to asi nebude nic zásadního. Větší rozdíl se očekává u grafiky, kde už rozdíl bude o něco větší. Tak či onak, M1 Pro je solidně výkonný čipset a pokud nenarážíte na jeho limity, ničeho bych se nebál 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button