Novinky

Na internetu probíhá dražba legendárního počítače Apple-1

Ke konci července, konkrétně 25. 7. odstartovala aukce pod vedením Charitybuzz, ve které je k dostání spousta pěkných historických předmětů a všeho, co souvisí s Applem. Peníze, které se tu vydraží, jsou využity k charitativním účelům. Tato aukce se mimo jiné stala pro mnohé Apple nadšence speciální, protože se v ní nabízí k dražbě jeden unikátní kousek, a to počítač z limitované edice Apple-1. Cena tohoto jedinečného kousku byla odhadnuta na téměř jeden milion dolarů.

uvodni aukce

Spoluzakladatel Applu Steve Wozniak se domnívá, že žádné předměty tohoto typu nebyly nikdy na aukci prodávány široké veřejnosti. Předpokládá se, že by Apple-1 mohl být zapnut, ale současný majitel doporučuje zachovat původní konfiguraci 40 let starého počítače. Corey Cohen, který provozuje MyAppleComputer.net, má hodně co říci o tomto počítači a vysvětluje, že tato takzvaná „Celebration“ verze pravděpodobně patří mezi malé množství prototypů, které nikdy nebyly prodány veřejnosti.

Z původně vyrobených 175 kousků se zachovalo pouze 60 a právě tento model je jeden z nich. Aukce tohoto krasavce končí 25. srpna a již nyní překročila cena bezmála 510 000 dolarů, to je zhruba 12 190 000 Kč a lze předpokládat, že tato částka ještě zdaleka není konečná.

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button