Novinky

Muskova The Boring Company postaví dalších 16 kilometrů tunelů v Las Vegas

O společnosti Elona Muska The Boring Company se příliš často nemluví. Je pravdou, že hloubení tunelů je mnohem méně zajímavé než cesty do kosmu nebo elektromobily s oslňujícím zrychlením. Přesto je ale společnost The Boring Company důležitou součástí Muskova světa. Jde totiž o vytvoření dopravní alternativy ve světových metropolích. Své tunely už firma hloubí v americkém Las Vegas. Zatím jde o poměrně skromný podzemní systém, který ukáže využití tunelů v praxi.

Zdroj: The Boring Company

Nyní ovšem Musk oznámil, že své nudné tunely v začne v Las Vegas podstatně rozšiřovat. The Boring Company totiž dostala zakázku na vybudování dalších 16 kilometrů tunelů, které budou obsluhovat slavný Las Vegas Strip, tedy oblast proslulou kasíny a hotely. Spojení by se mělo dočkat také místní letiště. Hotová síť tunelů zásadně promění dopravu po městě. Cesta, která dosud trvala půl hodiny, zabere po dokončení ambiciózní stavby jen tři minuty.

Podle známého fotografa představuje nový obrazový formát Apple ProRAW monumentální skok pro mobilní fotografii

The Boring Company aktuálně staví také dopravní systém v rámci lasvegaského výstaviště. Tyto tunely během hodiny dokáží přepravit až 4000 pasažérů. Sedět budou v Teslách. Jmenovitě půjde o Model 3 a Model X. Uvažuje se také o speciální tramvaji postavené na platformě Modelu 3, která pojme 12 až 16 lidí. Do budoucna budou Tesly jezdit bez řidiče. Naučit elektromobily jezdit bez řidiče v tunelu bez běžného provozu, by totiž neměl být problém. Celý projekt tunelu v areálu výstaviště vyjde na více než 50 milionů dolarů a stavbu platí majitel výstaviště. Hotovo by mělo být v lednu 2021.

Zdroj
The Verge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

3 Komentáře

 1. “Tyto tunely během hodiny dokáží přepravit až 4000 tisícovky pasažérů.”
  To faaakt?

  1. Zdravím,
   ač jde o vcelku neuvěřitelný údaj, je to tak. Ověřil jsem si to z více zdrojů. Tesly budou v tunelu dosahovat rychlosti až 250km/h. Jde tedy o nějakých 66 pasažérů za minutu, takže pokud každých několik vteřin přistaví na konci tunelu Tesla naložená lidmi, u tramvaje se počítá až s 16., myslím, že tento údaj skutečně je reálný. Takže při plném využí, například během pořádání známých výstav, by se transportní systém na podobnou kapacitu skutečně mohl dostat.

   1. Štyri milióny ľudí za hodinu? Dve Prahy – alebo takmer jedno Slovensko? V tuneloch? Za hodinu? Ani vo sne! Nápoveda: koľko je 4000×tisíc?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button