Novinky

Mr. Bean by měl radost. Mini se pochlubilo elektrickou verzí svého nejznámějšího modelu

Elektromobilita se stala spojujícím pojmem všech automobilových výrobců. V podstatě každá značka již představila alespoň jeden koncept či vlastní vizi toho, jak se budeme dopravovat v blízké budoucnosti. Toto pravidlo nově potvrdila automobilka Mini, která se těsně před konáním autosalonu v New Yorku pochlubila modelem Classic Mini Electric.

Karoserie vozu staví na designu prvních generací Mini s typickými designovými rysy. Klasický symbol ve znaku nahradilo písmeno “E“ odkazující na pohonné ústrojí. Elektromotory pohání akumulátory s blíže nespecifikovanou kapacitou. Stejnou záhadou zůstávají také další údaje o dojezdu či maximálním výkonu. S ohledem na platformu lze ovšem předpokládat, že jízdní vlastnosti připomínající motokáru zůstaly zachovány.

Při pohledu na tvary a efektní červený lak musí zaplesat srdce každého hipstera. Celá tahle paráda má ovšem jednu zásadní chybu. Jde totiž pouze o jednoúčelovou stavbu, na kterou nebude navazovat sériová výroba. Mini se ovšem nechalo slyšet, že s výrobou čistě elektrických automobilů rozhodně počítá. První modely se mají objevit v nabídce dealerů již v průběhu příštího roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button