AktualityNovinky

Morgan Stanley předpovídá iPhonům pro příští rok vůbec první propad prodejů

New yorská finanční skupina Morgan Stanley vydala včera ráno prognózu týkající se prodejů iPhonů v příštím roce. Překvapující ale je, že vůbec poprvé nepředpovídá jablečnému smartphonu růst, ale právě naopak. Podle této uznávané finanční instituce se totiž  prodejnost iPhonů v následujícím roce propadne. Propad nijak výrazný nebude, i predikovaných 6 % je ale v absolutních počtech prodaných telefonů poměrně vysoká cifra.

screen shot 2015-12-14 at 11.50.00

Prodeje iPhonů všech generací zatím nikdy propad nezaznamenaly, rostou totiž slušným tempem už od svého představení v roce 2007. Tehdy společnost z Cupertina prodala 1,4 milionů kusů této horké novinky. Od té doby se prodejnost vyšplhala až na současných 231 milionů kusů v uplynulém finančním roce. Výpadek šesti procent by se tak v konečném součtu projevil poklesem počtu vyexpedovaných iPhonů o 14 milionů.

Odhad Morgan Stanley je o poznání pesimističtější, než nedávno publikovaná prognóza texaského byznysmena Dana Huberta, který v příštím roce odhaduje pouze decentní růst prodejů na zhruba 247 milionů kusů. Důvodem zpomalování růstu mají podle Huberta být příliš vysoké ceny na některých trzích a stále se zmenšující potenciál růstu. Záhy po zveřejnění této neblahé předpovědi se včera akcie Applu propadly o 2 procenta na hodnotu 111 dolarů za akcii.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button