Novinky

Místo revolveru vodní pistolka? Facebook, Google a Microsoft nahrazují nejkontroverznější emoji

Pochopit dnešní svět a jeho politiku nemusí být pro leckoho z nás příliš jednoduché. Ať už se podíváte na jakékoliv odvětví na zemi, vždy se najde něco více či méně kontroverzního. A to je případ i aktuálního tématu o emotikonech. Ano, dnes už se řeší i smajlíci, respektive nejpalčivější z nich – revolver.

Vzhled revolverového emoji napříč největších technologických společností světa

Bystřejší z vás už možná vědí, že Apple od roku 2016 nahradil ikonku běžně vypadajícího revolveru za dětskou stříkající pistolku. Ke stejnému kroku se na začátku letošního roku odhodlal i Twitter a Samsung. A tento trend nyní následují i další velké společnosti – Google, Microsoft a Facebook (vzhled svého nového emotikonu ještě neukázal). Všichni technologičtí giganti se tak snaží vyhnout jakémukoliv spojení s násilím a jeho budoucím negativním dopadem na celou společnost.

V boji proti “normálním” revolverům se přidal už i Microsoft

Dalším, trochu prozaičtějším důvodem, je sjednocení symbolů napříč všemi platformami. Dosud se totiž mohlo stát, že například majitel smartphonu s operačním systémem iOS poslal obrázek vodní pistole uživateli s Androidem, kterému se emotikon zobrazil jako opravdová zbraň a kontext celého obsahu rázem vyzněl úplně odlišně.

Z určitého pohledu jde o banalitu, z pohledu dnešní doby, která v sobě na každém rohu nese strach z nejrůznějších forem násilí, je však zřejmě zapotřebí řešit i tyto drobnosti. Jen jestli by se nemělo začít úplně někde jinde. To je však na delší téma, které už ale na Český Mac nepatří. A co vy, jaký máte názor na změnu symbolu revolveru na vodní pistolku? Myslíte si, že jemnější forma emotikonu přinese méně násilí nebo jde jen o další, až triviální marketingový tah softwarových velikánů?

iPhone SE 2 dorazí již za měsíc. Jaké budou jeho hlavní přednosti?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Psychopati – pošahanci.
    Revolver je revolver. Netreba za ním hľadať kontext. Keď som športový strelec a idem si zastrieľať na strelnicu, tak už pôjdem asi len s vodnou pištoľkou.
    Všade samý falošný humanizmus, zastrašovanie, gumovanie hláv. Ľahko sa potom ovláda taký národ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button