AktualityNovinky

Benchmarky vyvracejí tvrzení Microsoftu, podle kterého je Surface Book dvakrát rychlejší než MacBook Pro

Před nedávnem představil Microsoft svůj vůbec první notebook, Microsoft Surface Book. Ten se měl stát jakousi zpožděnou odpovědí na MacBook společnosti Apple. Microsoft navíc sebevědomě prohlásil, že nový Surface Book je dvakrát rychlejší než 13 palcový MacBook Pro ze stáje Applu. Benchmarky, které provedl server PCWorld však ukazují, že toto tvrzení je s největší pravděpodobností zavádějící. Testy výkonů procesorů obou strojů dokonce ukázaly, že výkon Macbooku je ve skutečnosti o něco málo vyšší. Stejně tak tomu bylo i v testu Geek Bench 3, který věrněji simuluje každodenní používání počítače.

surface_book_vs_macbook_pro_13_geekbench_multi-100623044-origKde má však Surface Book před svým jablečným konkurentem navrch je test grafického výkonu. I tak se ale stále nejedná o dvakrát lepší hodnoty. Nižší grafický výkon Macbooku má ale velmi prosté vysvětlení. Zatímco Apple osadil svůj notebook integrovaným grafickým čipem firmy Intel, Surface Book se dočkal pořádné grafické karty GeForce od nVidie. Tento fakt se odrazil i na výsledku dalšího testu, který probíhal při hraní hry Tomb Raider. Zde díky již zmíněnému grafického deficitu MacBooku, zvítězil s přehledem konkurent od Microsoftu.

surface_book_vs_macbook_pro_13_luxmark_3_luxball-100623040-orig

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. To by mě zajímalo jesstlu jsou jste vážně tak dementní a nebo to děláte… ‘MacBook’ není ‘MacBook Pro’. Aneb jak si primitiv plete pojmy s dojmy (y).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button