Mac

Máte problém se soustředit na práci? Aplikace Focus vám pomůže s udržením ideální koncentrace

V dnešní době plné sociálního šumu je někdy nesmírně těžké se alespoň chvíli plně koncentrovat na jednu věc. Když se nudíte a potřebujete se zabavit svou mysl, není to až takový problém. Změna ovšem přichází v momentě, kdy potřebujete pracovat. Osobně se mi osvědčilo zapnout na všech zařízení režim „Nerušit“ a odfiltrovat tak všechny notifikace. Když však chcete ve svém snažení jít ještě dál a mít dokonalý přehled nad tím, kolik dané činnosti věnujete času, dost možná oceníte aplikaci Focus.

V podstatě se jedná o monitorovací službu, která pomáhá se správou času. Zjednodušeně řečeno, Focus je taková chytřejší kuchyňská minutka, díky níž získáte lepší kontrolu při plnění jednotlivých úkolů.

Aplikace vybízí uživatele k práci v blocích, které jsou v základu nastaveny na 25 minut. Ty jsou proloženy kratšími přestávkami, během nichž se můžete například protáhnout, nebo je využít k mentálnímu odpočinku.

K dispozici je také správce úloh a podrobné statistiky, kde můžete sledovat, jak probíhal váš pracovní den. Aplikace Focus je v základu zcela zdarma a lze ji stáhnout prostřednictvím Mac App Store. Velmi příjemným bonusem je také synchronizace na iCloud a dostupnost verzí pro iPhone a Apple Watch. Zmínit si zaslouží také podpora Tmavého vzhledu (Dark Mode) a široké možnosti dalšího nastavení.

Pro odemknutí všech funkcí je nutné, abyste se stali předplatitelem. Jeden měsíc vás vyjde na zhruba 80 korun. A je to právě monetizační model, v němž vidím největší slabinu. Na druhou stranu když dokážete oželet pokročilé funkce, v pohodě si vystačíte s bezplatnou verzí programu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button