Novinky

Máte na Macu s M1 procesorem problémy s Bluetooth připojením? Opravná aktualizace už je na cestě

Pokud jste vlastníkem nového Macu s čipsetem M1, máme pro vás dobrou zprávu. Nemalé procento uživatelů se potýkalo s problémy spojenými s Bluetooth připojením. Některým uživatelům ztrácely bezdrátové periferie připojení, nebo se nechtěly vůbec připojit. Toto byl pro mnoho uživatelů velmi nepříjemný problém a do nedávna na něj neexistovalo žádné řešení. 

Nejnovější informace napovídají, že si je společnost Apple tohoto problému vědoma a oprava už je na cestě. Nejspíše se jedná o pouze softwarový problém, tudíž není nutná výměna Bluetooth antén či jiného hardwaru. Aktualizace by měla údajně přijít v horizontu nadcházejících dnů či několika málo týdnů. 

Zdroj: iFixit

Čipset M1 společnost Apple představila v listopadu a to rovnou ve třech zařízeních. MacBook Pro, MacBook Air a Mac mini. Od té doby jsou tyto tři Macy jedněmi z nejrychlejších počítačů určených pro běžné spotřebitele. V několika aspektech poráží i nejdražší iMac či dokonce Mac Pro ve kterém se skrývá až 28jádrový Intel Xeon. 

Já sám vlastním Mac mini s M1 (recenze) a s tímto problémem jsem se několikrát setkal. Je to opravdu nepříjemné a těším se až Apple přijde s opravnou aktualizací. V mém případě šlo naštěstí jen o občasné odpojení klávesnice a Magic Trackpadu. 

A co vy? Máte Mac s M1 a potýkáte se s tímto problémem? Dejte nám vědět do diskuze.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button