Novinky

Masivní únik odhalil plány Applu na rok 2019. 16“ MacBook Pro, 6K monitor a další nálož novinek

Apple letos představí inovovaný MacBook Pro ve zbrusu novém designu. S tímto tvrzením vyrukoval proslulý „únikář“ Ming-Chi Kuo, který záhy doplnil několik dalších zajímavostí. Ming-Chi Kuo je známý úzkými vazbami na zákulisí Applu a proto je jeho zprávám často věnována mediální pozornost. V minulosti se zároveň ukázal jako velmi spolehlivý zdroj informací o plánovaných novinkách ze stáje kalifornského výrobce. 

16″ MacBook Pro s novým designem

Jeho nejčerstvější únik se opírá o připravovanou revizi MacBooku Pro. Ten údajně nabídne 16“ úhlopříčku displeje. Jakkoli to může znít fantaskně, do jisté míry by MacBook Pro s takto velikým monitorem dával smysl. V minulosti Apple již jeden podobný nabízel (s úhlopříčkou 17″), nicméně jeho prodej byl ukončen s koncem roku 2012. V současné době mají zákazníci na výběr pouze ze dvou velikostí – 13“ a 15“, což nemusí všem vyhovovat. Jsou to především grafici a fotografové, kteří často cestují a chtějí mít po ruce dostatečně výkonnou stanici s co největším zobrazovačem.

O něco překvapivější je údaj o novém designu. Současná rodina MacBooků staví na čtyři roky staré konstrukci. Přes veškerou snahu se ovšem nesetkala s dostatečně kladným přijetím. Stojí za tím především problémy s klávesnicí, která je častým cílem kritiky. Dost možná proto Apple zvolí cestu komplexního řešení, které uzavře tuto nešťastnou kapitolu.

Externí 6K monitor s úhlopříčkou 31,6″

Kuo šel u svých predikcí ještě o chlup dál a pustil do světa informaci o dalším připravovaném hardwaru. Údajně má jít o externí monitor, kterým se má Apple opět vrátit na trh se zobrazovací technikou. Pokud se analytik nemýlí, ještě v průběhu letošního roku se dočkáme premiéry 31,6“ monitoru s rozlišením 6K a podsvícením typu “Mini LED“. Posledním monitorem s logem Applu byl Thunderbolt Display z roku 2016, který stále čeká na svého nástupce. Tři roky lze tedy brát jako dostatečný časový odstup pro adekvátní náhradu.

V ostatních částech zprávy se Ming Chi-Kuo otřel také o nové AirPods 2 a bezdrátové nabíječce AirPower. Oba produkty se mají světu představit na plánované konferenci 25. března, o které jsme vás informovali zde. U iPhonů se toho údajně moc nezmění a nejmarkantnější vylepšení se odehraje v oblasti fotoaparátu, který dostane tři objektivy. O něco lepší to bude v případě Apple Watch, které budou dostupné v keramické verzi a funkce měření EKG se rozšíří do více regionů.

Kompletní predikci vyjádřenou stručnými body si můžete prohlédnout na obrázku výše. Ačkoli Ming Chi-Kuo patří mezi důvěryhodné zdroje, přesto je lepší tyto zprávy brát s jistou rezervou. Nakolik jsou jeho odhady přesné se dozvíme již velice brzy, konkrétně na jarní konferenci, která pomalu začíná klepat na dveře.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close