Novinky

Apple chystá na druhou polovinu března další konferenci. Na jaké novinky se máme těšit tentokrát?

S ustupující zimou začínají všichni fanoušci Applu pomalu vyhlížet jarní konferenci. Tato tradiční akce sice nepřináší tak zásadní novinky jako podzimní keynote či WWDC, přesto od ní lze očekávat nálož novinek. Alespoň to tvrdí nejčerstvější spekulace, které dokonce predikují termín konání na 25. března.

Prim budou hrát služby

Akce se údajně zaměří primárně na služby v čele s placenou verzí Apple News. Pokud se zdroje nemýlí, Apple za pár týdnů představí inovovanou aplikaci Apple News s možností předplatného pro online vydání časopisů, novin a dalších zpravodajských médií.

Podle Wall Street Journal však Apple stále řeší problém s klíčovými partnery z řad vydavatelů. Ti údajně nejsou příliš spokojeni s nabídkou rozdělení příjmů. Předplatné má činit 10 dolarů, za což uživatelé dostanou přístup k širokému spektru oblíbených titulů. Je tedy velice pravděpodobné, že vydavatelské domy s touto částkou nesouhlasí a Apple tlačí k jejímu navýšení.

Je již veřejným tajemstvím, že Apple chystá také televizní službu, s níž hodlá konkurovat  Netflixu či HBO Go. V tomto kontextu existuje jistá šance na její představení na připravované konferenci. V tomto směru jsme ovšem poněkud skeptičtí, jelikož z pohledu produkce půjde o masivní projekt, který si jistě vyžádá ještě mnoho úsilí a především času na nejrůznější jednání.

Přijde snad konečně řeč na AirPower?

Co se týče hardwaru, tak zde panuje velká nejistota. V kuloárech se šušká o uvedení hardwarové revize bezdrátových sluchátek AirPods 2. Ty mají nabídnout aktivní potlačení hluku, delší výdrž a pouzdro s podporou bezdrátového nabíjení.

Velmi příjemným překvapením by také bylo ohlášení bezdrátové nabíječky AirPower, na jejíž příchod čekáme více než rok. Apple při jejím vývoji narazil na několik zapeklitých problémů, které pramenily z technologické nevyspělosti komponent a neúprosných cílů jakosti ze strany kalifornského výrobce.

 

Zdroj
web
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close