Novinky

Marketingové oddělení Applu se opět vytáhlo. Nový klip od Lady Gaga byl kompletně natočen na iPhone 11 Pro

Apple je mistr marketingu a dokazuje to s každou další kampaní. Značná část prostředků je dlouhodobě investována do propagace iPhonu, kterou Apple podporuje již několik let trvající kampaní “Shot on iPhone“. Jejím cílem je rafinovaně prezentovat schopnosti fotoaparátu a kamery u aktuálních modelů.

Dalším dílkem do propracované reklamní skládanky se stal hudební klip zpěvačky Lady Gaga. Videoklip je vizuálem skladby Stupid Love, v němž Růžovovlasá GaGa skáče a tancuje za početného doprovodu profesionálních tanečníků. Tím nejzajímavějším na publikovaném videu je ovšem fakt, že byl kompletně natočen na iPhone 11 Pro.

Přestože produkce neodhalila žádné další podrobnosti ze zákulisí, není těžké se dovtípit, jak natáčení probíhalo. Rozhodně si nemyslete, že kolem Lady GaGa pobíhali kameramani se samotným iPhonem 11 Pro. S ohledem na celkové pojetí je evidentní, že bylo použito značné množství profesionální techniky včetně náhledových monitorů, nejrůznějších stabilizátorů a osvětlení. Opomenout nelze ani postprodukci, která si jistě vyžádala několik desítek hodin párce zkušených střihačů.

Přestože za finálním klipem stojí mraky profesionální práce a prostředků a celkově zde iPhone 11 Pro sehrál pouze malou roli, stále jde o velmi sofistikovanou formu propagace. Na rozdíl od konkurence se Apple nesnaží oslnit tabulkovými parametry a namísto toho prezentuje kvality svých produktů sobě vlastním způsobem. 

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close