Novinky

Máme pro vás exkluzivní pohled do zákulisí WWDC 2019 očima českého studenta

Pokud patříte mezi skutečné fanoušky Applu, pravděpodobně máte plán na dnešní večer jasně daný. Po roce totiž nastal čas na další vývojářskou konferenci WWDC 2019, kterou zahájí úvodní tisková konference začínající v 19:00 našeho času.

Stejně jako v předešlých případech i letos budou hrát hlavní roli aktualizace operačních systémů v čele s iOS 13, macOS 10.15 a watchOS 6. V zákulisí se také šušká o tom, že Apple dnes představí nový hardware, konkrétně Mac Pro, externí monitor a HomePod 2. Nakolik jsou tyto zvěsti pravdivé, nemá cenu jakkoli dál rozebírat. Ostatně, pravdu se dozvíme v horizontu několika málo hodin.

Než se tak stane, nabídneme vám pohled do zákulisí WWDC 2019 očima českého účastníka. Fotografie pořídil náš čtenář, Matyáš Boháček, který byl Applem vybrán jako Scholarship Winner, což mu umožnilo navštívit jednu z nejprestižnějších konferencí zaměřených na software.

Snímky zachycují okolí McEnergy Convention Centre v kalifornském San Jose, kde se celá událost bude odehrávat. Apple tradičně nešetřil a konferenční centrum včetně přilehlého okolí vyšperkoval reklamními bannery a plakáty.

Další fotografie dávají nahlédnout, jak to vypadá pouze pár hodin před zahájením konference. Účastníků je letos opravdu hodně a proto je nutné se nejprve vypořádat s nekončící frontou na registraci.

Jak sledovat živý přenos z WWDC 2019?

Pokud vlastníte iPhone, Mac, iPad či Apple TV, máte možnost sledovat živý přenos z konference na vašem zařízení. Vysílání začne několik minut před oficiálním startem a stream najdete na tomto odkazu. Nejjednodušší to pak mají majitelé Apple TV, kterým stačí z nabídky vybrat živý přenos.

Po skončení konference se můžete tradičně těšit také na souhrnné články, v nichž si detailně rozebereme všechny představené novinky. Nezapomeňte nás proto sledovat a večer si do prohlížeče vyťukejte adresu našeho webu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close