Aktuality

Majitelé iPhonů utratili loni za aplikace více. Celkový počet stažení ale klesl

Uživatelé iPhonů, potažmo operačního systému iOS jsou obecně ochotnější utrácet za aplikace třetích stran větší finanční částky. Výjimkou nebyl ani rok 2016, kdy průměrné výdaje na jednoho majitele iPhonu nebo iPadu ještě více vzrostly. Částka, která na jednoho uživatele systému iOS připadla, činí 40 dolarů (1000 korun) za rok. To je o téměř deset dolarů více, než majitelé iPhonů utratili o rok dříve.

app-store-1

Zdaleka největší částka připadá na mobilní hry, za které průměrný majitel iPhonu utratil v uplynulém roce 27 dolarů (675 korun), zatímco předchozí rok byla tato částka o dva dolary nižší. Další položky už v celkových útratách zabírají pouze jednotky procent. Za hudbu a zábavné aplikace jsme totiž utratili jen 3,6 respektive 2,3 dolarů. Právě aplikace určené pro zábavu, které ovšem nelze zařadit do kategorie her, vzrostly v minulém roce nejvíce. Konkrétně o 130 procent. Takto masivní nárůst máji na svědomí aplikace pro streamování video obsahu ve Spojených státech. Aplikace jako Netflix, HBO Now nebo Hulu totiž umožňují zakoupení předplatného přímo přes App store.

I přes nárůst průměrných tržeb ovšem průzkumné agentury zaznamenaly celkový pokles počtu stažení. Zatímco v roce 2015 připadalo na jedno zařízení 35 různých stažení, loni to bylo jen 33 stažení.

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close