Novinky

Porovnání čínské kopie MagSafe nabíječky s originálem odhalilo šokující zjištění

Originální příslušenství k Apple produktům není dvakrát nejlevnější, čehož využívají čínští výrobci. Na internetu tak můžeme narazit na tisíce nabíječek, nejrůznějších redukcí a kabelů za zlomek ceny. Jejich design je na první i druhý pohled k nerozeznání od originálu, což může zmást i poměrně zkušeného uživatele.

creepageNěkdo by mohl nabýt dojmu, že pořízením neoriginální nabíječky nemůže nic zkazit, vždyť je to pouze pár drátů s příslušnými konektory na obou koncích. Opak je však pravdou. Tuto skukečnost se rozhodl názorně ukázat Ken Shirrif na svém blogu. Pečlivě zdokumentovaná rozborka čínské nabíječky MagSafe pro Macbook jasně ukazuje, v čem tkví cenový rozdíl.

magsafeČínská kopie (vlevo) nabíječky MagSafe neobsahuje takové množství součástek jako originál (vpravo)

Padělek po estetické stránce působí velmi zdařile a dokonce disponuje kovovým zemnícím kolíkem (pro čínské padělky atypické). Jakmile Shirrif rozlouskl plastovou skořápku, bylo ihned jasné, proč je čínská nabíječka o tolik levnější. Základní deska padělku obsahuje o poznání méně složitých obvodů. Vyloženě nebezpečným dojmem působí malé izolační mezery mezi vstupem a výstupem střídavého proudu.

Originální Apple Magsafe nabíječka je mnohem propracovanější a nabízí několik úrovní ochrany proti poškození. V minulosti se objevilo již několik zmedializovaných případů, kdy uživatelé vlivem používání neoriginálního příslušenství přišli k újmě na zdraví. Zpočátku ušetřených pár stokorun se může v budoucnu prodražit poškozením připojeného zařízení či velmi bolestivým zásahem skrze probíjející vodič.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button